انجام مقاله

5/5 - (3 امتیاز)

انجام مقاله

انجام مقاله باید براساس استانداردها و قوانین خاصی صورت پذیرد که پروسه پیچیده‌ای را شامل می‌شود. مقاله در واقع نوعی نوشته علمی است که تفسیر عمیق و تحلیل از یک موضوع را ارائه می‌دهد. مقالات بر پایه استناد بر داده‌های آماری و تحقیق بر اساس مراجع و منابع می‌باشد.

در این مطلب برآنیم تا یک راهنمای مفصل و کامل از ساختار مقاله و مراحل انجام مقاله را ارائه نماییم که شامل مراحلی اعم از انتخاب موضوع تحقیق، مقدمه، روش‌های تحقیق، نتایج، نوشتن طرح کلی مقاله و… نیز می‌باشد.

نگارش مقاله، امری دشوار است که نیاز به صرف زمان بسیار و داشتن تخصص کافی دارد اما خبر خوب ما برای شما این است که راهکارهایی وجود دارد که کمک می‌کند تا از این مانع عبور کنید. از این رو قصد داریم تا در ادامه این مطلب به طور کامل انجام انواع مقالات را ذکر نماییم.

انجام انواع مقاله

انجام انواع مقاله

با توجه به اینکه انجام مقاله از روند و استانداردهای خاصی پیروی می‌کند، از این رو مراحل انجام انواع مقاله برای یک فرد متخصص که از تجربه بسیار زیادی نیز برخوردار است، دلهره ‌آور و کمی دشوار است چرا که پروسه انجام مقاله مستلزم اموری همچون برنامه ریزی دقیق، دانش مکفی و درک صحیح و اصولی از فرآیند تحقیق و پژوهش می‌باشد.

انجام انواع مقاله و رعایت استانداردهای خاص هر رشته سبب می‌شود تا یک مقاله برگزیده و علمی را ارائه نماییم در مقابل عدم رعایت موارد کلی مقاله، سبب می‌شود تا ریسک پذیرفته نشدن آن را نیز بپذیریم. انجام مقاله دانشجویی برحسب عوامل و فاکتورهایی همچون نوع مقاله، ساختار مقاله، روش تحقیق مقاله، روش انجام مقاله و.. تعیین می‌گردد. در ادامه به بررسی انواع مقاله و معرفی هر یک از آن‌ها به صورت مجزا می‌پردازیم.

انجام مقاله علمی یا علمی پژوهشی

یکی از مهم‌ترین مقالات دانشجویی، مقاله علمی پژوهشی می‌باشد و دلیل این امر آن است که آنچه مورد نظر محقق از نگارش مقاله بوده است براساس ایده تازه برای مطالعه یک مورد خاص و متفاوت می‌باشد.

مقاله علمی پژوهشی به مقاله‌ای گفته می‌شود که روند آن براساس داشتن ایده نو و به گونه‌ای نوآوری به نسبت تحقیقات انجام شده پیشین می‌باشد.

در واقع مقاله علمی یا علمی پژوهشی به مقاله‌ای اطلاق دارد که پایه نگارش آن از داده‌های خامی که توسط خود محقق کشف شده است، استفاده می‌شود. سبک و ساختار این مقاله از تجزیه و تحلیل و هم‌چنین تفسیر داده‌ها نشات می‌گیرد. این امر نیز از دیگر دلایلی است که به مقاله علمی پژوهشی، Original Research نیز گفته می‌شود.

در طی پروسه نوشتن مقاله، فرد پژوهشگر به بررسی فرضیه‌هایی می‌پردازد که در طول انجام مقاله در پی آزمون و بررسی صحت و سقم آن‌ها است. از این رو می‌توان به این نتیجه پی برد که تمامی مراحل این مقاله متعلق به شخص محقق یا نویسنده است و از مطلب دیگری برداشته نشده است.

شایان ذکر است که در روند نوشتن این نوع از مقاله، به نتایج تحقیقات پیشین پرداخته نمی‌شود و هیچ گونه تفسیری از اطلاعات بدست آمده از تحقیقات پیشین در آن مشاهده نمی‌شود. در روند انجام مقاله علمی پژوهشی در تمامی موضوعات، محققان از قالب  IMRaD برای ذکر مقدمه، روش، نتایج و بررسی استفاده می‌نمایند.

ساختار نوشتن سفارش مقاله علمی پژوهشی، شامل مراحلی همچون مقدمه، بیان مساله، مبانی نظر پژوهشی، روش تحقیقات، یافته‌های حاصل از تحقیق، نتیجه گیری و ذکر منابع می‌باشد.

باتوجه به این امر که مقالاتی که توسط موسسه علم پژوه ارائه می‌گردد، به هیچ عنوان نیاز به ادیت و ویراستاری ندارد چرا که به شیوه نگارش مجله یا ژورنال تهیه می‌گردد. برای دریافت اطلاعات کامل از مقاله علمی پژوهشی، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

انجام مقاله تحقیقی

انجام مقاله تحقیقی

انجام مقاله تحقیقی براساس عنوان و شیوه نامه‌ای که مطابق نظر دانشجو می‌باشد، تعیین می‌گردد. مقاله تحقیقی مشابه مقاله کلاسی و در زمره مقالات دانشجویی می‌باشد. با توجه به این امر، که در دانشگاه، روش‌های تحقیقی تدریس نمی‌شود و در مقابل از دانشجو در پایان ترم‌های تحصیلی درخواست می‌شود که مقاله تحقیقی را ارائه نماید، ممکن است دانشجو کمی سردرگم شود. اما استفاده از هدمات مشاوره‌ای کارشناسان مجموعه علم پژوه، سبب می‌شود تا مشکلات و موانع انجام مقاله تحقیقی برطرف گردد.

انجام مقاله کنفرانسی

انجام مقاله کنفرانسی

در ابتدا بهتر است به واژه کنفرانس بپردازیم. کنفرانس، مکانی است که محققان، اساتید، فرهیختگان و.. گرد هم جمع می‌شوند و راجع به یک موضوع علمی یا تحقیقاتی به بحث، گفتگو، مناظره و.. می‌پردازند.

در مقالات یا کنفرانسی Conference proceeding به ایده‌ها و طرح‌هایی پرداخته می‌شود که هنوز به به صورت جزئیات و به خوبی به آن‌ها پرداخته نشده است، با مقالات مشابه مورد مقایسه قرار نگرفته‌اند و راجع به دستاوردهای موضوعی آن‌ها بیاناتی ارائه نشده است.

خاصیت انجام مقاله کنفرانسی این است که علاوه بر اینکه به صورت شفاهی در کنفرانس طرح می‌گردد، در قالب پوستر یا بنر و یا برحسب مورد، در قالب بحث و گفتگو نیز قابلیت طرح شدن دارند.

انجام مقاله کنفرانسی به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از این لحاظ حائز اهمیت است که تاثیر بسیاری در ارتقای شغلی و رتبه علمی دارد اما از اهمیت کمتری به نسبت مقالات ژورنالی برخوردار می‌باشند.

انتخاب موضوع به لحاظ انجام مقاله کنفرانسی می‌تواند توسط شما یا مشاوران مجموعه علم پژوه انجام گیرد. شایان ذکر است که مقاله کنفرانسی به لحاظ مقایسه با سایر مقالات، از مقرون به صرفه‌ترین مقالات دانشجویی می‌باشد و باتوجه به این امر که به لحاظ زمانی، به مدت زمان کمتری نیاز دارد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد. برای کسب اطلاعات راجع به انجام مقاله کنفرانسی، کلیک نمایید.

انجام مقاله همایشی

همایش به گردهمایی‌های صاحبان علم، متخصصان، اساتید و دانشجویان اشاره دارد. مقالات همایشی همانطور که از نامشان مشخص است، مقالاتی می‌باشند که در همایش‌ها ارائه می‌گردد و برای یک فرد محقق، تحلیلگر یا دانشجو این بهترین فرصت می‌باشد تا ایده‌های جدید خود را بیان نماید، بازخوردهای متفاوتی دریافت نماید و هم‌چنین سهم بسزایی در افزایش رتبه علمی و جایگاه او خواهد داشت.

انجام مقاله همایشی باید مستند، مستدل باشد. مقالات همایشی شامل مواردی همچون مقدمه، طرح مسئله، ساختار اصلی، نتیجه و فهرست منابع می‌باشد. برای دریافت اطلاعات کامل و جامع راجع به انجام مقاله همایشی، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

انجام مقاله کلاسی

گاها، هدف از نوشتن مقاله دانشجویی، صرف دریافت نمره از استاد می‌باشد و هیچ گونه قصد و هدفی از چاپ آن برای سازمان‌ها و ارگان‌ها وجود ندارد. از این رو، نکته‌ای که حائز اهیمت است، این است که در تهیه مقاله کلاسی باید مقاله براساس دستورالعمل و نحوه نگارشی مد نظر استاد مربوطه انجام گیرد.

در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، تحصیل می‌نمایید، قطعا با نوع نگارش مقالات نظری نیز آشنایی دارید، مقالاتی که به آن‌ها عنوان Opinion Article داده می‌شود.

در این نوع از مقالات، فرد نگارشگر، به دنبال پاسخ به یک پدیده و بررسی احتمالات پیرامون آن است. در طی این روند، نظرات شخصی خود را نیز که غالبا به صورت پرسش طراحی می‌گردد را نیز بیان می‌نماید. در این روند، پاسخ به سوالات مطرح شده براساس نظرات شخصی می‌باشد.

در نهایت باتوجه به اینکه نوشتن و انجام مقاله کلاسی در رشته‌های مختلف تحصیلی با جزئیات و روند متفاوت و مختلفی همراه است، از این رو، بهتر است مواردی همچون عنوان مقاله، روش تحقیق و سایر ساختارها با استاد هماهنگ گردد.

در مواردی که استاد نظر خاصی برای انجام مقاله کلاسی و اختصاصی بر روی یک موضوع نداشته باشد، می‌توانید از کارشناسان و مشاوره مجموعه علم پژوه بهره‌مند گردید. برای دریافت اطلاعات کامل و جامع راجع به مقاله کلاسی، کلیک نمایید.

انجام مقاله مروری

انجام مقاله مروری به مقاله‌ای اشاره دارد که طی آن در یک موضوع و عنوان علمی، پیشینه را بررسی می‌نمایند و در ادامه به کنکاش در مقالاتی که در آن زمینه نوشته شده‌اند می‌پردازد.

مقاله مروری که به نام Review Article نیز معروف است، یکی از انواع مقاله دارای مشقت می‌باشد که در طی آن، مواردی همچون نوآوری، تجزیه و تحلیل موضوع، بررسی یک ایده جدید و.. مطرح نمی‌گردد. در نحوه نوشتن مقاله مروری، فکوس و تمرکز بر روی پیشینه پژوهش‌ها و یافته‌های تحقیقی دیگر مقالات معتبر می‌باشد.

در واقع به بیان واضح‌تر، مقاله مروری به بررسی سایر منابع و نتایج آن‌ها در یک حوزه مشخص می‌پردازد. باتوجه به نوع و هدف ترسیمی مقاله، روش‌های تحقیقی در آن، متفاوت می‌باشد اما می‌توان بیان نمود که غالب آن‌ها کتابخانه‌ای است.

انجام مقاله مروری، سهم بسزایی در روشن و مشخص نمودن مسیر مطالعاتی آینده دارد. این نوع از مقاله به دلیل اینکه هیچ گونه نیازی به تحلیل عمیق داده ندارد، از مقبولیت بیشتری برخوردار است در مقابل با پیچیدگی و چالش بررسی منابع متعدد فارسی و سایر زبان‌ها من جمله لاتین همراه است.

برای مطالعه نحوه نوشتن مقاله مروری، روی لینک موردنظر کلیک کنید.

انجام مقاله ژورنالی

در ابتدا بهتر است به واژه ژورنال بپردازیم. ژورنال، مجله‌ای است که به صورت دوره‌ای اعم از هفتگی، ماهانه یا سالانه چاپ می‌شود. تمایز آن با سایر مجلات در این است که مقالاتی که به لحاظ علمی، بار و ارزش زیادی دارند، چاپ می‌شوند. در واقع مقاله ژورنالی، باید شامل جدیدترین مقالات تحقیقاتی و پژوهشی باشد. شایان ذکر است که قالب نوشتاری در ژورنال‌ها و مجلات مختلف، متفاوت است و دانشجو یا محقق باید براساس قالب و فرمت مختص همان مجله بدون کمترین تغییری، مطالب خود را ارائه نماید.

شایان ذکر است که چاپ مقاله در ژورنال زحمت بسیاری می‌طلبد چرا که خود ژورنال سخت گیری بسیاری می‌کند. انجام مقاله ژورنالی در مقایسه با سایر مقالات من جمله مقاله کنفرانسی از دشواری بیشتری برخوردار است. در انجام مقاله ژورنالی، تمامی جزئیات و روش‌های تحقیق باید ذکر گردد و نتایج حاصل از آن باید بسیار جامع و کامل باشد.

انجام مقاله علمی – ترویجی

مقاله علمی ترویجی شباهت بسیاری به مقاله مروری دارد. در این نوع از مقاله، محقق به بیان سایر یافته‌ها در یک حوزه زمانی و یک موضوع مشخص می‌پردازد که به واسطه آن، از طریق ترکیب یافته‌های قدیمی و یافته‌های جدید، به نتایج به روزتر و متفاوت‌تری دست می‌یابد.

در واقع، به بیانی دیگر، مقالات علمی ترویجی، ترکیبی از مقالات دیگر است که به منظور ارائه راهکارهای کاربردی در موضوع مشخص، در صدد ارائه و بیان یک روش خروجی مشخص می‌باشد. برای انجام مقاله علمی – ترویجی می توانید از کارشناسان علم پژوه کمک بگیرید.

انجام مقاله ISI

انجام مقاله ISI

یکی از حساس‌ترین و خاص‌ترین مقاله دانشجویی، مقاله ISI است که می‌تواند مسیر زندگی فرد را متحول نماید. از این رو بهتر است راجع به نگارش مقاله ISI توضیحاتی را ارائه نماییم. اصطلاح مقاله ISI به مقالات ثبت شده در پایگاه داده Web of Science اشاره دارد که در واقع یک پایگاه جامع و کاملی از انواع مجلات دانشگاهی و مقالات کنفرانسی می‌باشد که رشته‌های مختلف را پوشش می‌دهد.

براین اساس می‌توان گفت، ISI یک موسسه پژوهشی است که از استانداردهای مقاله نویسی در سراسر دنیا برخوردار است. در نتیجه، مجلاتی که قادر باشند، استانداردهای این پایگاه را برآورده نمایند، از این شانس و مقبولیت برخوردار خواهند شد که در ISI ثبت شوند. در نتیجه، هر مقاله‌ای که در مجلات ثبت شده در پایگاه ISI ثبت و منتشر گردد، اصطلاحا گفته می‌شود که یک مقاله ISI با درجه اعتبار بالا می‌باشد.

در موسسه علم پژوه، به دلیل اینکه این سطح از مقالات، تاثیر بسیار مستقیمی بر روی رزومه افراد دارد، توسط کارشناسان متخصصی انجام می‌گیرد که هر یک از این کارشناسان، دارای چندین مقاله ISI هستند بنابراین از استانداردهای این نوع از مقالات، اطلاع کافی دارند.

معیارهای تعیین سطح علمی مقالات ISI برحسب شاخص Impact Factor که به طور اختصار، IF نیز نامیده می‌شود، یک شاخص کمی است که میزان ارجاع و رفرنس به مقالات یک ژورنال را به نمایش می‌گذارد. در واقع این معیار، نشان می‌دهد که به یک مقاله چه تعداد رجوع شده است.

این نوع از رتبه بندی، در واقع به منظور طبقه بندی مجلات در براساس تاثیر و اهمیت مجلات در انواع حوزه‌ها می‌باشد و شامل مقالات سطح Q1 تا Q4 است.

نگارش مقاله Q1 و مقاله Q2 از درجه حساسیت بیشتری برخوردار هستند و غالبا توسط فرهیختگان و اساتید برجسته کشورها ارائه می‌گردند.

مقالات Q3 و Q4 علی رغم اینکه نسبت به دو مورد قبلی از درجه اعتبار پایین‌تری برخوردار می‌باشند، اما دارای اعتبار می‌باشند همچنان که در برخی از کشورها یک امتیاز برای امکان مهاجرت تعیین گردیده است.

انجام مقاله دانشجویی

نوشتن و انجام مقاله دانشجویی با بالاترین سطح کیفیت به جهت تهیه انواع مقاله‌های کلاسی، ژورنالی و چاپ در مجلات داخلی و خارجی، کنفرانسی، همایشی، استخراج مقاله از پایان نامه، مقاله به جهت ارتقای شغلی و دریافت رتبه و.. در موسسه علمی پژوهشی، علم پژوه ارائه می‌گردد.

انجام مقاله دانشجویی به منزله گردآوری انواع منابع، مقالات، بررسی و روش‌های تجزیه و تحلیل هر یک از آن‌ها است. مدت زمان انجام تحقیق، براساس حجم کار و سطح دشواری آن، تعیین می‌گردد. یکی از موارد در حوزه انجام مقاله دانشجویی، انجام مقاله به صورت فوری است که طی آن، خدمات انجام سریع و فوری مقالات دانشجویی با کیفیت بالا در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌گردد تا بدین نحو، نتیجه کار براساس توقع مخاطب حفظ می‌گردد.

به منظور انجام مقاله دانشجویی و تحقیقات لازمه، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان موسسه علم پژوه در ارتباط باشید.

انجام مقاله دکتری

انجام مقاله دکترا، نوعی مقاله و نوشته است که پیرامون موضوع به خصوصی توسط دانشجویان در مقطع دکترا صورت می‌گیرد. انجام مقاله دکترا یکی از دغدغه‌های بسیار مهم دانشجویان این دوره می‌باشد که لازم است توسط موسسات معتبر و صاحب نام انجام پذیرد، موسسه علم پژوه، متمایزترین خدمات را به منظور انجام مقاله دکترا ارائه می‌نماید.

انجام مقاله دکترا به زبان انگلیسی نیز یکی از انواع مقاله‌ها و رساله‌ها محسوب می‌گردد که بواسطه انتخاب یک موضوع مناسب و مطلوب که از بااهمیت‌ترین و اساسی‌ترین مرحله رساله می‌باشد، مراحل انجام مقاله دکتری آغاز می‌گردد.

هزینه انجام مقاله

هزینه انجام مقاله یکی از سوالاتی است که همواره برای کاربران ایجاد می‌شود و می‌خواهند از قیمت پروزه‌های مقاله نویسی اطلاعات داشته باشند. شایان ذکر است که نحوه قیمت گذاری انجام انواع مقالات برحسب پارامترهای مختلفی همچون سختی انجام مقاله، مدت زمانی که صرف نوشتن و سایر امور مربوط به مقاله می‌گردد، فوری بودن انجام مقاله و.. تعیین می‌گردد.

لازم به ذکر است که هزینه انجام هر مقاله با دیگری متفاوت می‌باشد و پس از ارزیابی دقیق توسط کارشناسان موسسه علم پژوه عنوان می‌گردد.

سفارش انجام مقاله

سفارش انجام مقاله، به لحاظ فرم مقالات دانشجویی، یا تهیه مقاله به جهت ارتقای رتبه و جایگاه، انجام مقاله به لحاظ کار کلاسی، سفارش مقاله کنفرانسی، سفارش مقاله به جهت چاپ در مجلات داخلی و خارجی و… هر یک در دسته بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند که شما عزیزان می‌توانید، به منظور سفارش انجام مقاله از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان و مشاوران موسسه علم پژوه در ارتباط باشید.

استخراج مقاله از پایان نامه

 

در صورتی که از پایان نامه شما یک مقاله در مجله‌ای چاپ و منتشر نشود، می‌توان گفت که همه زحمت‌هایتان به هدر می‌رود چرا که بواسطه چاپ مقاله است که مطالب پایان نامه شما در اختیار سایرین و محققان قرار می‌گیرد و بدین نحو می‌توانید به ارتقای علمی کمک نمایید. هزینه استخراج مقاله از پایان نامه به نسبت هزینه‌ای که به لحاظ زمانی برای نوشتن پایان نامه صرف نموده‌اید، به هیچ عنوان قابل مقایسه نمی‌باشد.

 

کارشناسان مجموعه علم پژوه، با آگاهی از استانداردهای مجله‌ای که قرار است مقاله شما در آن ثبت و چاپ شود، با هزینه مناسب‌تر و مقرون به صرفه‌تر، استخراج مقاله از پایان نامه را انجام می‌دهند.

نوشتن مقاله با کمترین هزینه

در صورتی که قصد دارید نوشتن مقاله را با کم‌ترین هزینه انجام دهید، لازم است نکاتی را متذکر شویم. انجام مقاله نویسی به لحاظ مدت زمان و هزینه از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که قصد دارید یک مقاله معتبر را به مجموعه علم پژوه سفارش دهید، بهتر است بدانید این مجموعه فرآیند نوشتن مقاله را با حفظ کیفیت بالای آن، با مناسب‌ترین هزینه انجام می‌دهد. کارشناسان و مشاوران مجموعه به شما کمک خواهند نمود تا هزینه‌های نهایی نگارش و چاپ مقالات را با قیمت به‌ صرفه‌ای انجام دهید.

خرید مقاله

خرید مقاله دانشجویی غالبا برای دروسی که عمومی هستند و یا اینکه استاد مربوطه حساسیت خاصی ندارد، توصیه می‌گردد. خرید مقاله آماده در صورتی ممکن است که مقاله آماده در بانک موسسه علم پژوه، متناسب با موضوع ارائه شده توسط دانشجو موجود باشد. کارشناسان مجموعه به منظور خرید مقاله مطابق با موضوع درخواستی‌تان، آماده ارائه مشاوره می‌باشند.

جمع بندی

موسسه علمی پژوهشی علم پژوه با برخورداری از دهه‌ها سابقه و تجربه که در خدمت دانشجویان و فرهیختگان می‌باشد، در زمینه انجام پایان نامه و سفارش انجام انواع مقاله، تحقیق دانشجویی، انجام پروژه‌های علمی پژوهشی و… توانسته است مقالات بسیاری را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارائه دهد. این مجموعه از رزومه‌ای درخشان و پربار در زمینه انجام مقاله برخوردار است. به منظور سفارش انجام انواع مقاله می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با مجموعه علم پژوه در ارتباط باشید.

از جمله دغدغه‌های دانشجویان در مراحل تحصیل، نوشتن مقاله استاندارد و باکیفیت است که در این میان، یافتن یک مرکز ایده‌آل به منظور دریافت مشاوره و سفارش انجام مقاله، نگرانی‌ها و دغدغه‌ها را به کلی از بین می‌برد. مجموعه‌ای که دانشجویان و سایرین در هر مقطع و رتبه‌ای بتوانند مقالات خود را با خیالی راحت و آسوده سفارش دهند.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *