انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی

5/5 - (1 امتیاز)

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری، پایان بخش این مقاطع تحصیلی است و بخشی از واحدهای تحصیلی در هر رشته و گرایش این مقاطع به شما می رود. پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد 6 واحد درسی و در مقطع دکتری نیز 18 واحد را به خود اختصاص داده است و با توجه به اهمیتی که نمره آن دارد، دانشجویان باید از همان ابتدای شروع تحصیلات خود در مقاطع ارشد و دکتری، به فکر تهیه پایان نامه باشند.

در پایان نامه، دانشجو یک موضوع یا سوال مرتبط با رشته تحصیلی خود را بررسی می کند و به تحقیقات در این موضوع می پردازد. موضوع انتخابی برای پایان نامه نبابد تکراری باشد در غیر این صورت پذیرفته نخواهد شد. از شما دانشجویان رشته روانشناسی کودکان استثنایی دعوت می شود در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را برای انجام پایان نامه کودکان استثنایی راهنمایی کنیم.

موضوع انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی

موضوع انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی

اولین قدم در انجام پایان نامه روانشناسی، انتخاب موضوع است و با توجه به سخت بودن مرحله انتخاب موضوع، بهتر است دانشجویان با شروع تحصیلات خود در این رشته، به دنبال موضوعات مناسب باشند. انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی در ارتباط با کودکان خاص از نظر جسمی و روحی است و برای آموزش آنها نیاز به آموزگارانی است که با شیوه های علمی برخورد، تربیت، آموزش و سنجش کودکان خاص آشنا باشند. این وظیفه مهم را فارغ التحصیلان رشته روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی انجام می دهند.

با توجه به ماهیت رشته روانشناسی کودکان استثنایی، موضوعات زیر می توانند برای انتخاب موضوع پایان نامه این رشته مناسب باشند :

 • بررسی میزان تاثیر هنرهای تجسمی بر اشتیاق یادگیری کودکان سندرم داون
 • بررسی نقش آموزش و همکاری خانواده‌ های کودکان اتیسم در میزان یادگیری آنها
 • پژوهش درباره انتظار خانواده و اطرافیان از دانش‌ آموزان تیزهوش بر عملکرد آنها
 • بررسی تفاوت بین شنوا یا ناشنوا بودن والدین بر تاثیر گفتار درمانی کودکان ناشنوا
 • و…

با توجه به اینکه تهیه پایان نامه ممکن است تا بیشتر از یکسال نیز به طول بیانجامد، دانشجویان باید موضوعی را انتخاب کنند که به تحقیقات در آن موضوع علاقه مند باشند. همچنین موضوع باید راه حلی را ارائه دهد و هدفمند باشد.

مراحل انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی کارشناسی ارشد و دکتری

مراحل انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی

برای انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی لازم است با اصول و استانداردهای آن آشنا باشید تا بتوانید نمره بگیرید. توجه به موارد زیر می تواند در مراحل نگارش پایان نامه به شما کمک کند :

مروری بر مقاله های موجود

برای تهیه پایان نامه، حتما مقاله های موجود در حوزه روانشناسی کودکان استثنایی را که قبلا توسط دیگران نوشته شده اند را بررسی کنید. با مرر بر مقاله های موجود، می توانید ایده بگیرید همچنین بررسی کردن کتاب ها، مجلات و سایر نشریات، کمک های زیادی به تحقیقات شما خواهند کرد.

انتخاب استاد راهنمای مجرب

شما در تمام مراحل انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی نیاز به استاد راهنما خواهید داشت. معمولا لیستی از موضوعات قابل تحقیق و پژوهش توسط استاد راهنما ارائه می شوند و می توانید از این موضوعات پیشنهادی هم انتخاب کنید. علاوه بر انتخاب موضوع، استاد راهنما در تنظیم فصل های پایان نامه، انتخاب منابع مناسب، تهیه پروپوزال، ویرایش پایان نامه و آمادگی برای جلسه دفاع نیز به شما کمک خواهد کرد. لازم است برای انتخاب استاد راهنما، به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی

انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی

شما باید قبل از تهیه پایان نامه، برای انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی اقدام کنید. پروپوزال، طرح اولیه ای از پایان نامه محسوب می شود که باید مورد بررسی اساتید قرار بگیرد و اگر موضوع انتخابی و روش تحقیق شما مورد تایید بود، می توانید مراحل نگارش پایان نامه را آغاز نمایید. پروپوزال شما ممکن است به طور کل رد شود که در این صورت باید یک پروپوزال دیگر آماده کنید و یا اینکه امکان دارد برخی ایرادات به آن وارد شود و پس از اصلاح می توانید پایان نامه را آماده کنید.

مراحل اجرای پروپوزال به شرح زیر است :

 • اولین بخش پروپوزال شامل بیان مساله است.
 • در بخش دوم اهمیت موضوع تحقیق ارائه می شود.
 • در بخش سوم روش شناسی تحقیق بر اساس موضوع انتخابی ارائه می گردد.
 • در بخش بعدی، اهداف تحقیق به بیان اهداف فرعی و اصلی پرداخته می شود.
 • در بخش پنجم، در صورت ارائه مدل این بخش به بررسی روابط بین متغیر ها می پردازد.
 • در پایان نیز جامعه و روش نمونه گیری ارائه می شود و ابزار تحقیق هم با توجه به روش تجزیه و تحلیل و نرم افزار، بیان می شود.

برای انجام یک پروپوزال قوی و احتمال بالای تصویب آن، راهنمای نوشتن پروپوزال را مطالعه کنید.

تنظیم فصل بندی پایان نامه

بعد از انجام پروپوزال و تایید شدن آن توسط هیئت مدیره، باید نگارش پایان نامه را آغاز کنید. در انجام رساله دکتری روانشناسی کودکان استثنایی و همچنین انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کودکان استثنایی، باید فصل بندی طبق قالب استاندارد رعایت شود. فصل های پایان نامه به شرح طرح کلیات تحقیقات، مبانی نظری، روش شناسی تحقیق، تجزیه و تحلیل اطلاعات و نتیجه گیری و پیشنهادات هستند. در نهایت هم باید بر اساس تمام بخش های پایان نامه، فایل پاورپوینت آن را تهیه کنید و در جلسه دفاع شرکت نمایید.

دفاع از پایان نامه

مرحله آخر انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی، دفاع از پایان نامه است. شما باید برای حضور در جلسه دفاع به فکر پذیرایی شایسته از اساتید و حضار هم باشید، یک پاورپوینت پایان نامه قوی داشته باشید و آمادگی کامل برای ارائه مناسب را کسب کنید.

مدت زمان جلسه دفاع پایان نامه حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه است و بعد از اینکه دفاع شما به پایان رسید، چند سوال هم توسط اساتید مطرح می شوند که در صورت تسلط داشتن به تمام بخش های پایان نامه، می توانید به این سوالات پاسخ دهید.

بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی

انجام پایان نامه برای بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که تجربه کارهای پژوهشی و تحقیقاتی را ندارند و همچنین با توجه به گسترده بودن تحقیقات، کار سختی است از این رو، نیازمند کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه هستند. به عنوان بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی، موسسه علم پژوه را به شما معرفی می کنیم. این موسسه تشکیل شده از مشاوران متخصص و مجربی است که دانشجویان را در تمام مراحل تهیه پایان نامه کمک می کنند.

شما می توانید از خدمات مشاوره روانشناسی کودکان استثنایی و انجام پایان نامه موسسه علم پژوه بهره مند شوید و پایان نامه ای با کیفیت برای خود تهیه کنید. مشاوران، شما را برای انتخاب موضوع پایان نامه، تهیه پروپوزال، انتخاب منابع تحقیقاتی مناسب، نگارش فصل های پایان نامه و ویرایش پایان نامه، راهنمایی خواهند کرد. برای بهره مندی از خدمات مشاوره لطفا از بخش مشاوره وبسایت این مجموعه تحصیلی اقدام کنید.

خدمات انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی در علم پژوه

موسسه علم پژوه، تیم حرفه ای در رشته روانشناسی کودکان استثنایی دارد و البته آماده انجام پایان نامه در تمامی شاخه های رشته روانشناسی می باشد. در اینجا به خدمات انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی در موسسه علم پژوه می پردازیم:

 • انجام پروپوزال و پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی
 • ارائه مشاوره پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی
 • ارائه پیشنهادات موضوعات جدید
 • ارائه توضیحات لازم در مورد مقاله بیس رساله و پایان نامه
 • تنظیم فصول رساله و پایان نامه ارشد و دکتری
 • استخراج مقاله برای تهیه پایان نامه ارشد و دکتری
 • حمایت و پشتیبانی از دانشجو تا مرحله دفاع برای پایان نامه
 • و …

برای هر کدام از خدمات مورد نظر، می‌توانید با کارشناسان علم پژوه در تماس باشید.

سخن پایانی

انجام پایان نامه روانشناسی کودکان استثنایی یک دغدغه و چالش بزرگ برای بسیاری از دانشجویان این رشته محسوب می‌شود. برای طی کردن مراحل آن به صورت صحیح نیاز است تا از تمامی آن‌ها آگاهی داشته باشیم. موسسه علم پژوه آماده است تا مشاوره‌های عالی در زمینه پایان نامه ارائه داده و به دانشجویان متقاضی در اخذ بهترین نمره و مدرک با موفقیت کمک کند.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *