انجام پایان نامه MBA یا مدیریت کسب و کار

5/5 - (5 امتیاز)

انجام پایان نامه MBA

انجام پایان نامه MBA (مدیریت کسب و کار)، به عنوان آخرین مرحله تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته، تاثیر زیادی در آینده دانشجو دارد. نمره دریافتی در انجام پایان نامه هم برای ورود به مقطع بعدی یعنی دکتری و هم در ورود به بازار کار به خصوص مشاغل پژوهشی و آموزشی تاثیرگذار است. جهت انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار و MBA باید با مراحل این کار و جزئیات هر مرحله آشنا باشید که در این مطلب به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

انتخاب موضوع پایان نامه MBA

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت کسب و کار MBA

اولین قدم برای انجام پایان نامه مدیریت، انتخاب یک موضوع مناسب و کاربردی است. انتخاب موضوع پایان نامه مسیر فعالیت شما را مشخص می کند. نحوه انجام تحقیقات، منابع تحقیقاتی و… به موضوع انتخاب شده بستگی دارند. به منظور انتخاب بهترین موضوع جهت انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار باید به چند نکته مهم توجه داشت که عبارتند از:

علاقه شخصی

در درجه اول برای انتخاب موضوع انجام پایان نامه MBA باید به علاقه شخصی خود توجه کنید. در صورتی که به موضوع انتخابی علاقه‌مند باشید، انگیزه و اشتیاق شما برای کار در آن موضوع، تحقیق و تدوین پایان نامه بیشتر خواهد بود. مسیر انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار مانند دیگر رشته‌ها سخت و سرشار از چالش و دغدغه است و در صورتی که علاقه کافی به موضوع وجود نداشته باشد، کیفیت نهایی پایان نامه هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

پیشینه یا سابقه تحقیقاتی

بیشتر دانشجویان جهت انتخاب موضوع برای انجام پایان نامه MBA، چند ایده را بررسی می‌کنند و در نهایت یک ایده را نهایی کرده و به عنوان موضوع خود استفاده می‌کنند. در پیدا کردن ایده‌ها جهت انتخاب موضوع باید به پیشینه تحقیقات موضوع مورد نظر توجه داشته باشید. در صورتی که موضوع انتخابی قبلا توسط دانشجوی دیگری کار شده باشد، سرعت عمل شما بالاتر خواهد رفت.

نوآورانه بودن

در انتخاب موضوع پایان نامه MBA، نوآورانه و خلاقانه بودن هم اهمیت زیادی دارد. حتی اگر موضوعی با سابقه قبلی انتخاب می‌کنید هم بهتر است آن را به شکلی خلاقانه مطرح کنید و مسیر تحقیق و پژوهش خود را متفاوت با مسیر قبلی موضوع مورد نظر پیش ببرید. برای این کار می توانید از سامانه همانندجو به آدرس اینترنتی https://tik.irandoc.ac.ir استفاده کنید.

ارزشمندی

نکته مهمی که بسیاری از دانشجویان در انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت کسب و کار به آن توجه نمی‌کنند، ارزشمندی علمی و عملی موضوع است. در واقع موضوع انتخابی برای انجام پایان نامه MBA باید از نظر علمی باعث ارتقای دانش در یک زمینه شده و از نظر عملی هم در حوزه مدیریت کاربردی مثبت داشته باشد.

انجام پروپوزال مدیریت کسب و کار MBA

دومین مرحله در انجام پایان نامه MBA، نوشتن پروپزوال است. این مرحله در انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار MBA هم از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با برنامه‌ریزی دقیق انجام شود. پروپوزال بخش مهمی از فرآیند انجام پایان نامه MBA و به نوعی ویترین پایان نامه شما است. به همین دلیل نگارش صحیح آن اهمیت زیادی داشته و البته باید به گونه‌ای باشد که کیفیت و ارزش پایان نامه شما را بیشتر نشان دهد.

در  انجام پروپوزال MBA باید این موضوع را برای اساتید مشخص کنید که چرا موضوع انتخابی پایان نامه شما مهم است و باید مطالعه شود. به علاوه در پروپوزال باید مسیر آینده خود را مشخص کنید و تعیین کنید که برای رسیدن به موضوع نهایی چه اقداماتی انجام خواهید داد.

مراحل انجام پایان نامه MBA

مراحل انجام پایان نامه MBA

همان‌طور که گفته شد انجام پایان نامه MBA مانند دیگر رشته‌ها، فرآیندی است که باید در چند مرحله انجام شود و موفقیت در هر مرحله کمک می‌کند که به مرحله بعد راه پیدا کنید و در نهایت پایان نامه شما آماده تحویل و تقدیم به استاد شود. مراحل انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار MBA به شرح زیر است:

 • انتخاب موضوع: در قدم اول برای انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار مانند تمام رشته‌ها باید موضوع مورد نظر را انتخاب کرد. ویژگی‌های یک موضوع خوب و نکاتی که در زمان انتخاب موضوع باید رعایت شوند را کمی قبل بررسی کردیم.
 • نگارش پروپوزال: پس از انتخاب موضوع و براساس آن باید پروپوزال را تدوین و نگارش کرد. پروپوزال هدف شما را از انجام تحقیق و پایان نامه مشخص می‌کند و هر چقدر جامع‌تر باشد، پایان نامه شما نیز از ارزش بیشتری برخوردار خواهد بود.
 • نگارش فصل‌ها: مرحله بعدی انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار ، نگارش فصل های پایان نامه ارشد است. اولین فصل هر پایان نامه مقدمه پایان نامه است و در فصل بعدی به پیشینه پژوهش پرداخته می‌شود. روش تحقیق، داده‌ها، خلاصه و نتیجه‌گیری به ترتیب فصل‌های بعدی هر پایان نامه هستند.
 • صحافی و تهیه فایل ارائه: آخرین مرحله انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار MBA، صحافی و تهیه پاورپوینت دفاع پایان نامه است. این مرحله را با دقت زیاد انجام دهید زیرا تمام تلاش و زحمات شما برای نگارش پایان نامه در این مرحله دیده می‌شود و ارزش کار شما را تعیین می‌کند.

انجام رساله دکتری مدیریت کسب و کار

انجام رساله دکتری مدیریت کسب و کار

به جز انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار، انجام رساله دکتری مدیریت کسب و کار و MBA هم، مرحله‌ای چالش‌برانگیز از تحصیل در این مقطع است. رساله دکتری هم مانند پایان نامه، میزان تسلط دانشجو به رشته تحصیلی را مشخص می‌کند و معیار نهایی برای فارغ التحصیلی است. به همین دلیل باید موضوعی مناسب داشته باشد، به دقت تدوین و انجام شود و در نهایت با قدرت کامل ارائه شود. رساله نسبت به پایان نامه پژوهشی‌تر است و علاوه بر میزان تلاش دانشجو به علم و دانش او نسبت به رشته تحصیلی هم بستگی دارد. جهت مشاوره و انجام رساله دکتری مدیریت کسب و کار، از بخش سفارش، درخواست خود را ثبت نمایید.

بهترین موسسه انجام پایان نامه مدیریت MBA

در صورتی که به دنبال انجام پایان نامه مدیریت کسب و کار یا MBA هستید و به دلیل نداشتن تجربه و مهارت کافی، توانایی آن را ندارید، موسسه علم پژوه مفتخر است که صفر تا صد خدمات انجام پایان نامه تحت نظر بهترین و با تجربه‌ترین متخصصان را ارائه می کند. برای شروع می توانید درخواست مشاوره خود را ثبت کنید.

خدمات انجام پایان نامه مدیریت MBA علم پژوه

موسسه علم پژوه، تیم حرفه ای در رشته مدیریت دارد و آماده انجام پایان نامه رشته مدیریت MBA می باشد. در اینجا به خدمات انجام پایان نامه مدیریت MBA توسط موسسه علم پژوه را لیست کرده ایم:

 • انجام پایان نامه
 • ارائه مشاوره پایان نامه مدیریت MBA
 • ارائه پیشنهادات موضوعات جدید
 • ارائه توضیحات لازم در مورد مقاله بیس رساله و پایان نامه
 • تنظیم فصول رساله و پایان نامه ارشد و دکتری
 • انجام پروپوزال مدیریت MBA
 • استخراج مقاله برای تهیه پایان نامه ارشد و دکتری
 • حمایت و پشتیبانی از دانشجو تا مرحله دفاع برای پایان نامه
 • و …

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *