انجام پایان نامه روانشناسی سلامت

5/5 - (3 امتیاز)

انجام پایان نامه روانشناسی سلامت

آخرین مرحله از دوره کارشناسی ارشد و دکتری، پایان نامه است. دانشجویان این مقاطع با انجام پایان نامه، با فعالیت های پژوهشی و مراحل آن آشنا می شوند و این فرصت در اختیار آنها قرار می گیرد که سطح بار علمی شان را در رشته تحصیلی خود، نشان دهند. انجام پایان نامه روانشناسی سلامت، آغازی برای پژوهش های گسترده تر در حیطه های شغلی و تحصیلی است اما نگارش اصولی آن نیازمتد رعایت یکسری نکات است و باید بر اساس شیوه نامه های تدوین شده دانشگاه انجام گیرد. اگر از دانشجویان رشته روانشناسی سلامت هستید، دعوت می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را برای انجام پایان نامه روانشناسی سلامت راهنمایی کنیم.

مراحل انجام پایان نامه روانشناسی سلامت

مراحل انجام پایان نامه روانشناسی سلامت

همانطور که در ابتدای مطلب هم توضیح دادیم، انجام پایان نامه روانشناسی در حوزه سلامت باید بر اساس استانداردهای تدوین شده دانشگاه باشد و لازم است یکسری مراحل را طی کنید. مراحل نگارش پایان نامه در تمام رشته های روانشناسی از جمله رشته روانشناسی سلامت، به شرح زیر است :

انتخاب استاد راهنما

اولین مرحله انجام پایان نامه روانشناسی سلامت، پیدا کردن یک استاد راهنما است. استادی که انتخاب می کنید باید در رشته و گرایش تحصیلی شما تخصص داشته باشد تا بتواند به شما کمک کند. برای انتخاب استاد راهنما، لازم است به سایت معرفی شده از طرف دانشگاه، مراجعه کنید و پس از بررسی ظرفیت های موجود برای هر یک از اساتید، استاد مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

انتخاب موضوع پایان نامه

مهم ترین مرحله انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و انجام رساله دکتری روانشناسی سلامت، انتخاب موضوع پایان نامه است. شاید در نظر شما، این مرحله چندان سخت نباشد اما باید موضوعی را ارائه دهید که قبلا بر روی آن تحقیقاتی انجام نشده باشد و جدید باشد. موضوعات غیرمرتبط با رشته تحصیلی، تکراری و بی هدف تایید نمی شوند همچنین باید موضوعی را انتخاب کنید که به تحقیق در آن علاقه مند باشید و منابع تحقیقاتی موضوع نیز در دسترس باشند.

با توجه به سخت بودن انتخاب موضوع پایان نامه، توصیه می شود اگر به تازگی وارد مقاطع تحصیلات تکمیلی شده اید، از همین حالا به فکر انتخاب موضوع باشید تا در ترم آخر وقت خود را صرف تحقیقات و تنظیم پایان نامه کنید.

انتخاب روش تحقیق

انتخاب روش تحقیق پایان نامه روانشناسی سلامت

یک بخش از مراحل تهیه پایان نامه به انتخاب روش تحقیق اختصاص دارد. شما در قسمتی از متن پایان نامه خود، به شرح استفاده از انواع روش تحقیق در پایان نامه خواهید پرداخت و باید مراحل و روش کار خود را به طور کامل شرح دهید. در رشته های تئوری و عمومی که بخش عملی کمتری دارند، باید یا با طرح پرسشنامه و یا مطالعه، تحقیقات را طی کرد.

انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی سلامت

انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی سلامت

پیش از نوشتن متن پایان نامه، باید طرح اولیه پایان نامه خود را تحت عنوان پروپوزال ارائه نمایید. پروپوزال، طرح اولیه ای از پایان نامه است که شما باید با استفاده از آن، اساتید خود را متقاعد سازید که موضوع انتخابی تان ارزش تحقیق و پژوهش را دارد.

فرم پروپوزال هر دانشگاه در سایت همان دانشگاه موجود می باشد و دانشجویان باید این فرم را از سایت دریافت کرده و پس از تکمیل کردن، به دانشگاه تحویل دهند. لازم به ذکر است که شروع مراحل انجام پایان نامه روانشناسی سلامت، مشروط به گذراندن مراحل تصویب پروپوزال است. پس دقت لازم را در تهیه آن داشته باشید. برای این منظور، می توانید مطلب راهنمای نوشتن پروپوزال را مطالعه کنید.

تنظیم پایان نامه و فصل بندی آن

با تایید شدن پروپوزال، می توانید نگارش پایان نامه خود را آغاز کنید. پایان نامه، تشکیل شده از چند بخش و فصل به شرح چکیده، مقدمه، فصل روش تحقیق، نتیجه گیری، معرفی منابع و … باشد که باید ترتیب فصل ها رعایت شود.

ویرایش پایان نامه

پس از تنظیم فصل های پایان نامه، حتما باید یک نسخه چاپی از آن را به استاد راهنما ارائه دهید تا مورد بررسی قرار دهد. در صورت وجود مشکل در هر یک از فصل های پایان نامه، باید ویرایش های لازم را انجام دهید.

تهیه پاورپوینت

تهیه پاورپوینت پایان نامه، مرحله زمانبری است و باید طوری برنامه ریزی کنید که پیش از تاریخ جلسه دفاع، فایل پاورپوینت را آماده کرده باشید. طراحی پاور پوینت باید کاملا حرفه ای باشد و اگر اسلایدهای آن بی نظم و غیرحرفه ای باشند، ممکن است در نمره نهایی پایان نامه شما تاثیر منفی داشته باشد.

ارائه در جلسه دفاع

آخرین مرحله از انجام پایان نامه روانشناسی سلامت، ارائه در جلسه دفاع است که مرحله پر استرسی برای برخی از دانشجویان محسوب می شود. شما باید ساعت و روز دقیق دفاع از پایان نامه خود را با دانشگاه هماهنگ کنید و پیش از شروع جلسه، برنامه ریزی های لازم را برای پذیرایی از اساتید و حضار داشته باشید.

در جلسه دفاع پایان نامه خود به مدت حدودی نیم ساعت تا 45 دقیقه صحبت خواهید کرد و سپس سوالاتی هم توسط اساتید مطرح می شوند. شما باید به تمام بخش های پایان نامه مسلط باشید تا بتوانید به سوالات پاسخ علمی و درست دهید.

معرفی بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی سلامت

احتمالا شما هم مانند بسیاری از دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری، شاغل هستید و فرصت انجام پایان نامه خود را ندارید و یا اینکه با مراحل تهیه پایان نامه آشنا نیستید. در این شرایط می توانید از خدمات موسسات فعال در زمینه تهیه پایان نامه، بهره مند شوید. به عنوان بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی سلامت، موسسه علم پژوه تشکیل شده از تیمی مجرب و متخصص است. می توانید با کارشناسان مجموعه علم پژوه تماس حاصل بفرمایید و صفر تا صد تهیه پروپوزال و پایان نامه خود را به مشاوران بسپارید.

خدمات موسسه علم پژوه برای انجام پایان نامه روانشناسی سلامت

  • انجام پایان نامه
  • ارائه مشاوره پایان نامه روانشناسی سلامت
  • ارائه پیشنهادات موضوعات جدید
  • ارائه توضیحات لازم در مورد مقاله بیس رساله و پایان نامه
  • تنظیم فصول رساله و پایان نامه ارشد و دکتری
  • قالب گذاری پروپوزال ارشد و دکتری برای پایان نامه
  • استخراج مقاله برای تهیه پایان نامه ارشد و دکتری
  • حمایت و پشتیبانی از دانشجو تا مرحله دفاع برای پایان نامه
  • و…

هزینه انجام پایان نامه و انجام رساله دکتری روانشناسی سلامت

هزینه انجام پایان نامه روانشناسی سلامت با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. اگر بخواهید خودتان پایان نامه را تهیه کنید، هزینه ها شامل هزینه جستجوی منابع، هزینه ترجمه مقالات، هزینه ویراستاری و صفحه آرایی، هزینه تهیه پاورپوینت و … خواهد بود. اما اگر فرصت و تخصص تهیه پایان نامه را ندارید و می خواهید از متخصصان علم پژوه کمک بگیرید، هزینه انجام آن طبق نوع خدماتی که درخواست دارید، تعیین می شود. می توانید با موسسه علم پژوه تماس حاصل بفرمایید تا شما را برای هزینه های حدودی انجام پایان نامه راهنمایی کنند.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *