انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد

4/5 - (5 امتیاز)

انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد

انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، یکی از مهم ترین مراحلی است که دانشجویان در حال تحصیل در تمامی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، باید آن را انجام دهند. درحقیقت لازمه فارغ التحصیلی در مقطع ارشد آزاد، ارائه پایان نامه باکیفیت و دریافت نمره قبولی است‌. برای آشنایی با جزئیات و نحوه تکمیل پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، در ادامه این مقاله از وبسایت موسسه علم پروژه همراه ما باشید.

آیین نامه نحوه نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آیین نامه نحوه نگارش پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد

روش انجام پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در تمامی دانشگاه‌ها رویه مشابهی را دارد. به طوری که دانشجویانی که در مقطع ارشد دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستند، باید سعی کنند پایان نامه خود را مطابق با آیین‌نامه‌ای که از سوی دانشگاه آزاد منتشر شده است، آماده کنند.

در صورتی که پایان نامه‌ای که آماده می‌کنید، مطابق با استانداردها و آیین نامه تعیین شده از سوی دانشگاه آزاد نباشد، توسط استاد راهنما تائید نمی‌شود. در اواخر ترم سوم مقطع کارشناسی ارشد به استاد راهنما خود مراجعه کنید و پیرامون نحوه انتخاب موضوع و نحوه نگارش پایان نامه خود مطابق با آیین نامه دانشگاه آزاد با او مشورت کنید.

مراحل انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد

مراحل انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد

مراحل نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در چندین مرحله انجام می‌شود که در ادامه به جزئیات هر مرحله پرداخته‌ایم.

1.انتخاب موضوع مناسب برای پایان نامه

اولین مرحله از آغاز انجام پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، انتخاب موضوع مناسب است. دانشجویان در انتخاب موضوع پایان نامه باید سعی کنند موضوعی را برای پایان نامه خود انتخاب کنند که جدید باشد و پیش‌تر بر روی آن پژوهشی صورت نگرفته باشد.

برای اطمینان از اینکه موضوعی که دانشجو انتخاب کرده است، تکراری نیست، یک روش مطمئن وجود دارد. به طوری که افراد می‌توانند به سایت ایرانداک مراجعه کنند و پس از وارد کردن عنوان انتخابی، از تکراری بودن و یا نبودن آن اطمینان به دست آورند

2. انتخاب استاد راهنما

مرحله دوم از انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، انتخاب استاد راهنماست. دانشجویان برای انتخاب استاد راهنما، می‌توانند ابتدا پایان ‌نامه‌هایی که زیر نظر اساتید مختلف آماده شده‌اند را بررسی کنند تا با فیلد کاری هر یک از اساتید آشنا شوند. در صورتی که موضوع مورد علاقه دانشجو و زمینه کاری یکی از اساتید مشابه باشد، دانشجو می‌تواند به صورت حضوری با استاد مورد نظر خود صحبت کند تا در صورت موافقت استاد، بتواند برای تهیه پایان نامه از راهنمایی‌های او بهره‌مند شود.

3. تصویب موضوع پایان نامه

در صورتی که دانشجو و استاد راهنما، بر روی موضوع انتخابی برای پایان نامه به توافق برسند، دانشجو باید فرم تصویب موضوع پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد را از سایت دانشکده خود دانلود نماید. سپس بعد از تکمیل فرم و امضای استاد راهنما، فرم را به کمیته تخصصی گروه تحویل دهد تا در جلسه کمیته بررسی شود. در صورت تائید موضوع پایان نامه، فرآیند نگارش پروپوزال آغاز می‌گردد.

4. نگارش پروپوزال

در این مرحله باید نگارش پروپوزال آغاز شود. دانشجویان پس از اتمام نوشتن پروپوزال، باید آن را جهت بررسی به استاد راهنمای خود ارائه دهند. استاد راهنما پروپوزال را از نظر مشکلات نگارشی متن، بخش‌های مبهم، غلط املایی و … بررسی می‌کند و در صورتی که مشکلی نداشته باشد، از دانشجو می‌خواهد تا آن را اصلاح کند.

5. ارائه و تصویب پروپوزال

پس از طی مراحل تصویب پروپوزال توسط استاد راهنما، دانشجویان باید فرم پروپوزال از سایت دانشکده را دانلود کنند و پروپوزال خود را مطابق با استانداردهای تعیین شده برای آن تغییر دهند. سپس دانشجویان باید پروپوزال خود را در سیستم جامع دانشگاهی و یا سامانه آموزشی دانشگاه خود بارگذاری نمایند. پروپوزال در کمیته تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که تائید شود، دانشجو باید خود را برای نگارش پایان نامه آماده کند.

در صورت عدم تائید پروپوزال، دانشجویان باید تغییراتی که کمیته تخصصی گروه تعیین کرده است را اعمال کنند و مجدد آن را در سایت بارگذاری نمایند.

6. نگارش پایان نامه

تمامی بخش‌هایی که در پروپوزال نوشته می‌شود، باید عینا در پایان نامه نیز تکرار شود. البته در انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد دقت داشته باشید که برخی قسمت‌های درج شده در پروپوزال، به توضیحات بیشتر و جامع‌تری نیاز دارند که باید این موضوع در مراحل نگارش پایان نامه مورد توجه قرار داده شود.

پس از اینکه استاد راهنما اصلاحات مد نظر را در پایان نامه دانشجو ایجاد کند و در نهایت آن را تائید نماید، دانشجو می‌تواند خود را برای دفاع از پایان نامه آماده کند.

فصل بندی پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد

فصل بندی پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد

نگارش پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد مشابه با پایان نامه در دیگر دانشگاه‌ها در پنج فصل انجام می‌شود. در ادامه به منظور راهنمایی شما عزیزان، به توضیحات بیشتری پیرامون فصل بندی پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، پرداخته‌ایم.

فصل اول: کلیات پژوهش

مهم‌ترین فصل در انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، فصل اول تحت عنوان کلیات پژوهش است. در این فصل، دانشجو باید موضوع انتخابی برای پژوهش و اهمیت آن را مطرح کند. به طوری که بخش‌های مرتبط به بیان مسئله، اهمیت و ضرورت مسئله، اهداف پژوهش، سوالات مرتبط به پژوهش و … باید در این فصل مورد بررسی قرار بگیرند.

فصل دوم : مبانی نظری و پیشینه پژوهش

تکمیل فصل دوم پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، در مقایسه با دیگر فصل‌ها آسان‌تر می‌باشد. چراکه دانشجویان در این فصل صرفا باید مفاهیم و کلماتی که در پایان نامه خود استفاده کرده‌اند را توضیح دهند.

برای تکمیل این فصل، تسلط بر روی منابع داخلی و خارجی مورد استفاده برای پژوهش ضرورت دارد. توصیه می‌کنیم برای افزایش کیفیت پایان نامه خود، حتما سعی کنید از منابع جدید استفاده کنید.

فصل سوم : روش پژوهش

در فصل سوم، دانشجویان باید توضیحات مختصری را از روش پژوهش خود ارائه دهند. تعداد صفحات این فصل در مقایسه با دیگر فصل‌ها کمتر است. این فصل مقدمه‌ای برای فصل چهارم است و این دید را به خوانندگان می‌دهد که دانشجو برای تحلیل اطلاعات خود، از چه روش‌هایی استفاده کرده است.

فصل چهارم : یافته‌های پژوهش

فصل چهارم با عنوان یافته‌های پژوهش در انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، به ارائه اطلاعات استخراج شده در طی پژوهش در قالب جدول و نمودار اختصاص دارد. اطلاعات ارائه شده در این فصل، باید واضح و شفاف باشند.

فصل پنجم : بحث و نتیجه گیری

در نهایت، دانشجویان باید فصل پنجم را که فصل بحث و نتیجه گیری پایان نامه است تکمیل کنند. در این فصل دانشجویان باید یافته‌های خود را با دیگر پژوهش‌های انجام شده مقایسه کنند و آن‌ها را از نظر میزان همسویی و یا عدم تطابق با یکدیگر بررسی نمایند.

همینطور در انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، باید در انتهای فصل پنجم به محدودیت‌هایی که در پژوهش وجود داشته است نیز پرداخته شود. همینطور در صورت داشتن پیشنهاد نیز برای دیگر محققان، در این قسمت باید اطلاعات مورد نظر درج گردد.

بهترین موسسه مشاوره و انجام پایان نامه دانشگاه آزاد

بهترین موسسه انجام پایان نامه دانشگاه آزاد

نگارش و انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد با بالاترین کیفیت، نیازمند این است که دانشجویانی که در مقطع ارشد دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستند، از همان ابتدای تحصیل، بر روی پایان نامه خود تمرکز کنند و سعی کنند با اختصاص زمان کافی و نگارش پایان نامه بر اساس فرمت پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد نمره‌ای بالایی را در این واحد در کارنامه خود ثبت کنند. درحقیقت کیفیت یک پایان نامه نشان دهنده سواد و میزان مطالعه منابع مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو است.

قطعا اگر دانشجو انگیزه، پشتکار و تلاش کافی داشته باشد، پایان نامه موفق‌تری را نیز ارائه می‌دهد. این در حالی است که برخی از دانشجویان شاغل هستند و یا به دلیل سنگینی دروسی که باید در طول ترم مطالعه کنند، نمی‌توانند برای نگارش پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، زمان کافی را اختصاص دهند. این دسته از عزیزان نیز می‌توانند با برون سپاری انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد، یک مقاله باکیفیت را ارائه دهند و نمره بالایی را برای این واحد دانشگاهی خود ثبت نمایند.

مجموعه علم پروژه، در خدمت شما دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد است. می‌توانید برای دریافت مشاوره پیرامون نحوه انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد و یا انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد، با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *