انجام پایان نامه روانشناسی کودک

5/5 - (3 امتیاز)

انجام پایان نامه روانشناسی کودک

انجام پایان نامه روانشناسی کودک با انتخاب یک موضوع متناسب با رشته و گرایش تحصیلی آغاز می شود و با دفاع از پایان نامه در حضور اساتید و هیئت داوران، به پایان می رسد. از ابتدای انتخاب موضوع تا دفاع از پایان نامه، چند ماه طول می کشد و دانشجو برای کسب نمره قابل قبول از اساتید باید تحقیقات و پژوهش های کافی را انجام دهد.

در تمام مراحل پایان نامه، استاد راهنما نیز در کنار دانشجو خواهد بود و اصلاحات لازم را بر روی پایان نامه اعمال می کند. اگر دانشجوی رشته روانشناسی کودک هستید و می خواهید شروع به نگارش پایان نامه خود کنید، لطفا در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نماییم.

مراحل انجام پایان نامه روانشناسی کودک کارشناسی ارشد و دکتری

مراحل انجام پایان نامه روانشناسی کودک

دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری برای انجام پایان نامه، پس از گذراندن واحدهای درسی مصوب رشته تحصیلی خود، نسبت به این واحد باید اقدام کنند که مدرک فارغ التحصیلی به آنها اعطاء شود. واحد پایان نامه معمولا در ترم آخر اخذ می شود اما ممکن است مراحل نگارش پایان نامه به بیش از یک ترم زمان نیاز داشته باشد. برای انجام پایان نامه روانشناسی، باید به ترتیب مراحل زیر اقدام کرد:

توجه به زمانبندی آموزشی دانشگاه

در قدم اول انجام پایان نامه روانشناسی کودک، لازم است به زمانبندی آموزشی دانشگاه توجه داشته باشید. این زمانبندی شامل بخش های زمان تعیین استاد راهنما، زمان تعیین موضوع، زمان تحویل پروپوزال، زمان تصویب موضوع و زمان دفاع از پایان نامه است. بهترین زمان برای شروع مراحل نگارش پایان نامه، بعد از پایان ترم دوم است و باید پس از انتخاب استاد راهنما، موضوع پایان نامه خود را نیز انتخاب کرده و به تایید استاد راهنما برسانید.

تعیین موضوع

از چالش های نگارش پایان نامه، انتخاب موضوع است زیرا اگر موضوع مناسب نباشد، ممکن است باعث سردرگمی و کشدار شدن فرایند نگارش پایان نامه شود. در انتخاب موضوع پایان نامه، لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • موضوع باید مورد علاقه شما باشد.
 • شما در زمینه موضوع انتخابی باید تجربه و پیش زمینه را داشته باشید.
 • موضوع انتخابی برای پایان نامه باید هدفدار باشد.
 • موضوع هر چه استناد پذیر تر باشد، بهتر است.
 • منابع مربوط به تحقیق و پژوهش در مورد موضوع انتخابی باید در دسترس باشند.
 • موضوع انتخابی هر چقدر که مورد نیاز جامعه باشد و بتواند مشکلی را از جامعه حل کند، بهتر است.

موضوع انتخابی برای پایان نامه خود را باید به اطلاع استاد راهنما برسانید تا مورد بررسی قرار بگیرد. در صورت عدم تایید موضوع، لازم است مجددا تحقیقات خود را آغاز کنید و به دنبال موضوعاتی باشید که تا به حال بر روی آنها کار نشده است.

انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی کودک

بعد از تایید شدن موضوع انتخابی شما برای پایان نامه، نوبت به مرحله آماده سازی پروپوزال می رسد. بعضی از دانشجویان با تفاوت پروپوزال و پایان نامه آشنایی ندارند و بلافاصله بعد از تایید موضوع، شروع به نگارش پایان نامه می کنند در حالی که ابتدا باید برای انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی کودک اقدام کرد و اگر تایید شد، می توان نگارش پایان نامه را آغاز کرد.

در نوشتن پروپوزال، به اهداف پروژه و کارهایی که قرار است در طول پایان نامه انجام شود، پرداخته می شود. فرم پورپوزال باید از سایت دانشگاه دریافت شده و بعد از تکمیل شدن، در اختیار اعضای هئیت داوری قرار بگیرد.

فصل های پایان نامه روانشناسی کودک

فصل های پایان نامه روانشناسی کودک

پس از طی مراحل تصویب پروپوزال، می توان نگارش فصل های پایان نامه روانشناسی کودک را آغاز کرد. فصل بندی پایان نامه به شرح زیر است :

فصل اول پایان نامه : در فصل اول پایان نامه، به توضیحاتی همچون شرح موضوع، کلیدواژه پایان نامه، اهداف تحقیق، موقعیت تحقیق به لحاظ مکان و زمان و … پرداخته می شود.

فصل دوم پایان نامه : فصل دوم شامل بحث‌ های تئوری تحقیق، طرح مسأله، اهمیت موضوع، ضرورت تحقیق و پیشینه تحقیق می باشد.

فصل سوم پایان نامه : در فصل بعدی پایان نامه با توجه به روش های آموخته شده در طول دوران تحصیل و نوع رشته تحصیلی، روش تحقیق پایان نامه در این قسمت نگارش می شود. روش حل مسأله، روش جمع‌ آوری داده‌ ها، جمعیت و نمونه‌ های مورد تحقیق بیان می ‌شود.

فصل چهارم پایان نامه : در فصل چهارم پایان نامه، جدول و نمودار و اشکال مربوط به موضوع تحقیق ارائه می شوند همچنین داده‌ های جمع‌ آوری شده و آزمایش شده، تجزیه و تحلیل و آنالیز می‌ شوند. ضمن اینکه نتایج آماری مورد بررسی قرار می گیرند.

فصل پنجم پایان نامه : در فصل پنجم پایان نامه، کل یافته های تحقیق به صورت خلاصه وار بیان می شود و نتیجه گیری از این یافته ها در فصل پنجم انجام می گیرد.

بعد از انجام پایان نامه روانشناسی کودک و نگارش تمام فصل های پایان نامه خود، باید یک نسخه چاپ شده از آن را به استاد راهنما ارائه دهید تا تمام فصل ها و بخش ها را مورد بازبینی قرار دهد. در این مرحله باید مراحل ویرایش پایان نامه را طی کنید.

دفاع پایان نامه روانشناسی کودک

مرحله آخر انجام پایان نامه روانشناسی کودک، دفاع از آن در حضور اساتید و اعضای هیئت داوری است. زمان دفاع از پایان نامه را باید از قبل با دانشکده هماهنگ کنید تا یک روز و ساعت را برای ارائه شما در نظر بگیرند.

در جلسه دفاع، به مدت حدودی نیم ساعت از پایان نامه خود صحبت خواهید کرد و حدود نیم ساعت هم به سوالات اساتید پاسخ می دهید. در پایان جلسه دفاع نیز نمره پایان نامه شما مشخص می شود.

هدف از انجام پایان نامه روانشناسی کودک

هدف از انجام پایان نامه روانشناسی کودک

انجام پایان نامه روانشناسی کودک، اهدافی را دنبال می کند از جمله آنکه :

 • دانشجویان با انجام پایان نامه، فرایند انجام تحقیقات و پژوهش در موضوعات خاص را یاد می گیرند.
 • دانشجویان با انجام رساله دکتری روانشناسی کودک، می آموزند که چگونه ادبیات تحقیق را بخوانند و ارزیابی کنند.
 • با انجام پایان نامه، می توان فرضیه ها را استخراج کرده و مورد تحلیل قرار داد.
 • دانشجویان با انجام پایان نامه، ارتباط منطقی میان نتیجه گیری و تجزیه و تحلیل داده ها برقرار می کنند.
 • دانشجویان با تهیه پایان نامه، از تکنیک های آماری و نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل استفاده می کنند.

ار مواردی که باعث بی ارزشی پایان نامه می شود خودداری کنید که شامل موارد زیر است:

 • کپی کردن از پایان نامه ها و رساله های قبلی
 • نداشتن نوآوری و ابداع در نگارش پایان نامه
 • استفاده از مطالعات پیشین در بخش نتیجه گیری
 • رعایت نکردن ویراستاری فنی، ادبی و …
 • عدم استفاده از تمپلیت مخصوص دانشگاه
 • عدم استفاده از منابع معتبر و موثق
 • ضعیف بودن طراحی پاورپوینت

بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی کودک

شما می توانید برای تهیه پایان نامه خود از بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی کودک کمک بگیرید. اگر برای اولین بار است که می خواهید یک کار پژوهشی انجام دهید، احتمالا با چالش های زیادی روبرو باشید از جمله نحوه انتخاب درست منابع، نحوه فصل بندی کردن پایان نامه و …

مشاوران ارشد مجموعه علم پژوه، با توجه به تخصص و تجربه بالایی که در این امر دارند، می توانند صفر تا صد نگارش پروپوزال و پایان نامه شما را انجام دهند. می توانید با مشاوران مجموعه ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره پایان نامه روانشناسی کودک بهره مند شوید.

خدمات انجام پایان نامه روانشناسی کودک در علم پژوه

موسسه علم پژوه، تیم حرفه ای در رشته روانشناسی کودک دارد و البته آماده انجام پایان نامه در تمامی شاخه های رشته روانشناسی می باشد. در اینجا به خدمات انجام پایان نامه روانشناسی کودک در موسسه علم پژوه می پردازیم:

 • انجام پروپوزال و پایان نامه روانشناسی کودک
 • ارائه مشاوره پایان نامه روانشناسی کودک
 • ارائه پیشنهادات موضوعات جدید
 • ارائه توضیحات لازم در مورد مقاله بیس رساله و پایان نامه
 • تنظیم فصول رساله و پایان نامه ارشد و دکتری
 • استخراج مقاله برای تهیه پایان نامه ارشد و دکتری
 • حمایت و پشتیبانی از دانشجو تا مرحله دفاع برای پایان نامه
 • و …

برای هر کدام از خدمات مورد نظر، می‌توانید با کارشناسان علم پژوه در تماس باشید.

سخن پایانی

انجام پایان نامه روانشناسی کودک یک دغدغه و چالش بزرگ برای بسیاری از دانشجویان این رشته محسوب می‌شود. برای طی کردن مراحل آن به صورت صحیح نیاز است تا از تمامی آن‌ها آگاهی داشته باشیم. موسسه علم پژوه آماده است تا مشاوره‌های عالی در زمینه پایان نامه ارائه داده و به دانشجویان متقاضی در اخذ بهترین نمره و مدرک با موفقیت کمک کند.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *