انجام پایان نامه مدیریت اجرایی

4.7/5 - (4 امتیاز)

انجام پایان نامه مدیریت اجرایی

یکی از گرایش‌های پر کاربرد در مقطع ارشد رشته مدیریت، مدیریت اجرایی یا EMBA است که امروزه بسیار به آن توجه شده و در کسب‌وکارها از آن استفاده می‌شود. دانشجویانی که از این رشته فارغ التحصیل می‌شوند، برای دریافت مدرک خود نیاز به انجام پایان نامه مدیریت اجرایی و دفاع از آن را دارند. اما نحوه انجام پایان نامه و مراحل آن به چه صورت است؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا یک راهنمای جامع در این زمینه را در اختیار شما گذاشته و هر آنچه که باید درباره این پایان نامه و انجام آن بدانید را بررسی کنیم.

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت اجرایی

اولین و مهمترین قدم برای انجام پایان نامه برای حوزه مدیریت اجرایی انتخاب موضوع برای آن است. در انجام پایان نامه مدیریت، انتخاب موضوع محور اصلی را تشکیل می دهد؛ مرحله ای محوری که تأثیر گسترده‌ای بر همه فرآیندهای بعدی پایان نامه خواهد گذاشت. انتخاب موضوع پایان نامه عواملی مانند همزمانی، پیچیدگی، ارتباط، نوآوری و عملی بودن را به همراه دارد که مسیر تحقیق پایان نامه را شکل خواهد داد.

دانشجو در مرحله انتخاب عنوان باید ابتدا بررسی کند که چه موضوعاتی در رشته خود وجود دارد و با بررسی تحقیقات قبلی و مشاوره از اساتید مربوطه در این زمینه عنوانی را متناسب با توانایی‌های خود انتخاب کنند. بهتر است موضوع به صورتی باشد که هم انجام پایان نامه مدیریت اجرایی توسط آن آسان بوده و هم دفاع از آن به خوبی صورت بپذیرد.

انجام پروپوزال مدیریت اجرایی

انجام پروپوزال مدیریت اجرایی

قدم دوم برای انجام پایان نامه مدیریت اجرایی، نگارش پروپوزال است. انجام پروپوزال مدیریت اجرایی دارای یک چارچوب استاندارد، جامع و ساختار یافته است که اجزای اساسی یک پروژه تحقیقاتی یا پایان نامه را در سطح کارشناسی ارشد نشان می‌دهد. این مرحله به عنوان یک نقشه راه برای مراحل نگارش پایان نامه عمل می کند که موضوع تحقیق، اهداف، فرضیه‌ها، روش‌شناسی و نتایج بالقوه را شرح داده و با تعریف واژگان کلیدی پایان می‌یابد.

علاوه بر این ممکن است پروپوزال شامل یک جدول زمانی برای پروژه تحقیقاتی و یک لیست آزمایشی از منابع باشد که در طول پایان نامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

مراحل انجام پایان نامه ارشد مدیریت اجرایی

مراحل انجام پایان نامه ارشد مدیریت اجرایی

حال بعد از انتخاب موضوع و نوشتن پروپوزال باید مراحلی را طی کنید تا انجام پایان نامه مدیریت اجرایی به پایان برسد. این مراحل به شرح زیر هستند.

نگارش چکیده

نگارش چکیده پایان نامه تحقیق شما را در یک جمله خلاصه می‌کند. به علاوه، اهداف اصلی و روش تحقیق را تشریح کرده، یک نمای کلی از یافته‌ها ارائه داده و نتایج اولیه را خلاصه خواهد کرد. چکیده باید یک تا دو پاراگراف و در مجموع حدود 400 کلمه باشد، در آن نقل قول وجود نداشته باشد، عنوان درآن تکرار نشود و به سوال‌هایی مانند تحقیق چگونه انجام شد؟ نتایج چه بود؟ و چه بینش‌هایی به دست آمد؟ پاسخ دهد.

معرفی تحقیق در فصل اول

برای انجام پایان نامه مدیریت اجرایی، باید بدانید که فصل اول طرح اولیه را در بر می‌گیرد که برای تشریح رویکرد کلی تحقیق مورد بازبینی قرار گرفته است. در نتیجه، نقاط مهم اولیه تحقیق در این بخش شامل مقدمه، بیان مسئله، اهمیت تحقیق، اهداف و فرضیه‌ها، تازگی تحقیق و کلمات کلیدی است.

بررسی مبانی نظری و تجربی تحقیق در فصل دوم

تمرکز گسترده فصل دوم انجام پایان نامه مدیریت اجرایی شامل کاوش عمیق متغیرها و ارتباطات پژوهش است. این بررسی ریشه در زیربنای نظری و زمینه‌ای در حوزه موضوع تحقیق دارد. بینش‌ها در این مرحله از طیف وسیعی از رسانه‌های اطلاعات داخلی و خارجی، شامل مقالات، پایان‌نامه‌ها، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها و نشریات معتبر استخراج می‌شوند. اما تمامی نقل قول‌ها باید معتبر باشند.

آشنایی با روش پژوهش در فصل سوم

فصل سوم آشنایی با انواع روش تحقیق در پایان نامه است. در این فصل باید مطالبی برای سنجش اعتبار یافته‌های شما به همراه اطلاعات ضروری دیگر برای محقق بعدی که پایان نامه شما را بررسی خواهد کرد، محاسبات، تکنیک‌ها، روش‌ها، دستگاه‌ها، و شماتیک‌های مرتبط با مطالعه شما و توضیح رویکردهای تحلیلی شما، از جمله ذکر نرم افزارهای آماری تخصصی، در صورت استفاده ارائه شود.

تجزیه و تحلیل انواع داده‌ها در فصل چهارم

تجزیه و تحلیل داده ها در پایان نامه مدیریت اجرایی

فصل چهارم پایان نامه مدیریت اجرایی به نتایج حاصل از اجرای فصل قبل می‌پردازد. اکتشافات شامل اظهارات واقعی مشاهدات و آمار را می‌توان در این بخش مشاهده کرد. این فصل همچنین شامل جزئیات مربوط به تجزیه و تحلیل داده ها در پایان نامه به همراه توضیحات آنها است.

نتیجه‌گیری در فصل پنجم

این فصل از انجام پایان نامه مدیریت اجرایی نتیجه گیری پایان نامه را ارائه می‌دهد. نوشتن این قسمت باید با دقت بالا باشد تا شبیه به چکیده نشود.

بهترین موسسه انجام پایان نامه مدیریت اجرایی

همان‌طور که بررسی کردیم، انجام پایان نامه مدیریت اجرایی در این زمینه، به علت داشتن مراحل پیچیده و البته دقیق، ممکن است برای بسیاری از دانشجویان کار آسانی در نظر گرفته نشود. به همین دلیل نیاز است تا از افرادی در این زمینه کمک بگیرند تا در نگارش پایان نامه به آن‌ها کمک کنند. موسسه علم پژوه در این زمینه با کادری مجرب و مشاوره‌های دقیق علمی، بهترین خدمات را برای نگارش پایان نامه‌ای علمی و دقیق فراهم می‌آورد. برای راهنمایی بیشتر می توانید از بخش مشاوره اقدام کنید.

خدمات انجام پایان نامه مدیریت اجرایی علم پژوه

موسسه علم پژوه، تیم حرفه ای در رشته مدیریت دارد و آماده انجام پایان نامه رشته مدیریت اجرایی می باشد. در اینجا به خدمات انجام پایان نامه مدیریت اجرایی توسط موسسه علم پژوه را لیست کرده ایم:

  • انجام پایان نامه
  • ارائه مشاوره پایان نامه مدیریت اجرایی
  • ارائه پیشنهادات موضوعات جدید
  • ارائه توضیحات لازم در مورد مقاله بیس رساله و پایان نامه
  • تنظیم فصول رساله و پایان نامه ارشد و دکتری
  • انجام پروپوزال مدیریت اجرایی
  • استخراج مقاله برای تهیه پایان نامه ارشد و دکتری
  • حمایت و پشتیبانی از دانشجو تا مرحله دفاع برای پایان نامه
  • و …

سخن پایانی

انجام پایان نامه مدیریت اجرایی برای بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد در این رشته یکی از مهمترین و پیچیده‌ترین کارها است. با این حال آشنایی با تمامی مراحل انجام پایان نامه مدیریت اجرایی به همراه گرفتن مشاوره از افراد مجرب در این زمینه یا کمک از تیم‌های علمی در این زمینه، می‌تواند باعث ایجاد یک پایان نامه بدون نقص و اخذ نمره عالی و قبولی در این درس شود.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *