انجام پایان نامه حسابرسی

5/5 - (1 امتیاز)

انجام پایان نامه حسابرسی

پس از اینکه دانشجویان دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را به پایان می‌رسانند و وارد مقطع بعدی می‌شوند، باید پس از گذراندن تمامی دروس خود، برای تهیه پایان نامه آماده شوند. بدون ثبت نمره پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری، فارغ التحصیلی در هیچ رشته‌ای از جمله حسابرسی امکان پذیر نیست. نمره نهایی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته حسابرسی، بر اساس کیفیت نگارش پایان نامه دانشجویان تعیین می‌گردد. اگر قصد انجام پایان نامه حسابرسی را دارید، برای آشنایی با جزئیات و نحوه انجام پایان نامه این رشته در هر یک از مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری، همراه ما باشید.

مراحل انجام پایان نامه حسابرسی

مراحل انجام پایان نامه حسابرسی

برای انجام پایان نامه حسابداری در هر گرایشی، دانشجویان این رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری، ملزم به رعایت اصولی هستند که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم.

انتخاب موضوع

اولین و کلیدی‌ترین مراحل انجام پایان نامه حسابرسی کارشناسی ارشد، انتخاب موضوع پایان نامه است. دانشجویان رشته حسابرسی پیش از هر اقدامی باید مطابق با توانمندی و علاقه‌مندی خود، یک موضوع مناسب را برای پایان نامه ارشد یا دکتری انتخاب کنند. در نظر داشته باشید که موضوع انتخابی باید جدید و جذاب باشد و پیش‌تر بر روی آن پژوهشی صورت نگرفته باشد.

یکی از دغدغه‌هایی که برای دانشجویان رشته حسابرسی که قصد تهیه پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری را دارند، وجود دارد؛ تکراری بودن عنوان پایان نامه می‌باشد. برای اطمینان از تکراری نبودن موضوع پایان نامه کافی است که به وبسایت ایرانداک مراجعه کنید و از طریق این سایت از این موضوع مطلع گردید.

انجام پروپوزال پایان نامه حسابرسی

در این مرحله از تهیه پایان نامه حسابرسی تحت عنوان انجام پروپوزال پایان نامه حسابرسی، دانشجویان باید اقدام به نگارش پروپوزال نمایند. پروپوزال خلاصه‌ای از پایان نامه است و در صورتی که توسط هیات داوران تائید شود، دانشجو می‌تواند خود را برای مراحل نگارش پایان نامه آماده کند.

فصل ‌بندی پایان ‌نامه

دانشجویان رشته حسابرسی برای انجام پایان نامه حسابرسی، باید آن را مطابق با قوانین دانشگاه در چندین فصل تهیه کنند. معمولا کلیات فصل بندی در اغلب دانشگاه‌ها مشترک است. در ادامه به هر یک از فصل‌های پایان نامه حسابرسی به صورت اجمالی اشاره کرده‌ایم.

 1. مقدمه : انجام پایان نامه رشته حسابرسی با مقدمه آغاز می‌شود. در این فصل دانشجویان باید به کلیات طرح خود بپردازند و دلایل انتخاب موضوع را ارائه دهند.
 2. پیشینه تحقیق : در این فصل دانشجویان رشته حسابرسی باید به بررسی آثار گذشته و تحقیقات و پژوهش‌هایی که در این زمینه صورت گرفته است، بپردازند. انجام این فصل به درک بهتر موضوع پایان نامه کمک می‌کند.
 3. روش تحقیق : در فصل سوم دانشجو باید به صورت دقیق جزئیات روش انجام پایان نامه خود را ارائه دهد. همینطور باید به داده‌های مورد استفاده، فرمول‌ها، آمار، پرسش نامه و دیگر مواردی که در فرآیند تحقیق و پژوهش نیاز است نیز بپردازد.
 4. نتایج : فصل چهارم از پایان نامه رشته حسابرسی نیز به نتایج اختصاص داده می‌شود.
 5. بحث و پیشنهادها : در فصل پنجم نیز جمع بندی نهایی پایان نامه رشته حسابرسی انجام می‌شود. در این فصل دانشجویان بایستی که نکاتی را نیز مطرح کنند که می‌تواند راهنمای دیگر پژوهشگران و دانشجویان رشته حسابرسی برای انجام تحقیقات بعدی باشد.

جلسه دفاع از پایان ‌نامه

در نهایت دانشجویان پس از اتمام فرآیند نگارش پایان نامه و تائید استاد راهنما، در جلسه دفاع پایان نامه، باید سعی کنند هیات داوران و حضار را قانع کنند که نتیجه‌ای که از تحقیقات خود به دست آورده‌اند، سودمند و کاربردی می‌باشد. دانشجوی رشته حسابرسی باید در جلسه دفاع از پایان نامه به تمامی سوالات داروان و دیگر حاضران در جلسه پاسخ دهد.

برای اینکه فرآیند دفاع از پایان نامه بهتر انجام شود، بهتر است دانشجویان یک فایل پاورپوینت جذاب و گویا را جهت ارائه بهتر و قابل فهم‌تر پایان نامه نیز آماده کنند.

انجام رساله دکتری حسابرسی

انجام رساله دکتری حسابرسی

یکی از بخش های چالش برانگیز تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته حسابرسی، انجام پایان نامه است. دانشجویانی که در مقطع دکتری رشته حسابرسی مشغول به تحصیل هستند، باید از همان ترم های ابتدایی به فکر پیدا کردن موضوع برای رساله دکتری باشند.

انجام رساله دکتری حسابرسی در مقایسه با پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابرسی با حساسیت‌های بیشتری همراه است و دلیل این موضوع این است در این مقطع سخت‌گیری‌های بیشتری وجود دارد.

برای انجام رساله دکتری با کیفیت بالا، توصیه می‌کنیم از افرادی که در این زمینه دانش و تخصص دارند، مشاوره پایان نامه حسابرسی دریافت کنید. فرآیند نگارش رساله دکتری حسابرسی نیز مشابه با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در مراحل انتخاب موضوع برای پایان نامه، نگارش پروپوزال، نگارش و فصل بندی پایان نامه و تهیه فایل ارائه پایان نامه در جلسه دفاعیه است.

هر چه پایان نامه ای که دانشجویان برای فارغ‌التحصیلی در مقطع دکتری رشته حسابرسی آماده می‌کنند، کیفیت بالاتری داشته باشد، ‌می‌توانند نمره بالاتری را نیز برای این واحد در کارنامه خود ثبت کنند.

بهترین موسسه انجام پایان نامه حسابرسی

فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته حسابرسی، بدون انجام پایان نامه حسابرسی ممکن نیست. بنابراین تمامی دانشجویان رشته حسابرسی در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری، باید از ابتدای تحصیل خود سعی کنند برای ارائه پایان نامه برنامه ریزی کنند. از سویی دیگر دانشجویان باید برای ارائه یک پایان نامه باکیفیت، سعی کنند زمان زیادی را برای تحقیق و پژوهش اختصاص دهند تا ضمن پیدا کردن مطالب مفید و کاربردی برای هر فصل پایان نامه، یک پایان نامه مطابق با فرمت اعلام شده از سوی دانشگاه را تهیه نمایند.

باتوجه به اینکه فرآیند انجام پایان نامه حسابرسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری توسط دانشجویان زمانبر است، برون سپاری پایان نامه به بهترین موسسه انجام پایان نامه حسابرسی انتخاب خوبی به نظر می‌رسد.

کارشناسان مرکز علم پروژه می‌توانند با ارائه مشاوره پایان نامه حسابرسی هر اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهند. همینطور کارشناسان این مجموعه راهنمای شما خواهند بود تا بتوانید یک پایان نامه با بالاتری کیفیت ممکن تهیه کنید. برای دریافت مشاوره پایان نامه حسابرسی می‌توانید با کارشناسان موسسه علم پروژه در ارتباط باشید.

خدمات انجام پایان نامه حسابرسی در علم پژوه

موسسه علم پژوه، تیم حرفه ای در رشته حسابرسی دارد و البته آماده انجام پایان نامه در تمامی شاخه های رشته حسابداری می باشد. در اینجا به خدمات انجام پایان نامه حسابرسی در موسسه علم پژوه می پردازیم:

 • انجام پروپوزال و پایان نامه حسابرسی
 • ارائه مشاوره پایان نامه حسابرسی
 • ارائه پیشنهادات موضوعات جدید
 • ارائه توضیحات لازم در مورد مقاله بیس رساله و پایان نامه
 • تنظیم فصول رساله و پایان نامه ارشد و دکتری
 • استخراج مقاله برای تهیه پایان نامه ارشد و دکتری
 • حمایت و پشتیبانی از دانشجو تا مرحله دفاع برای پایان نامه
 • و …

برای هر کدام از خدمات مورد نظر، می‌توانید با کارشناسان علم پژوه در تماس باشید.

سخن پایانی

انجام پایان نامه حسابرسی یک دغدغه و چالش بزرگ برای بسیاری از دانشجویان این رشته محسوب می‌شود. برای طی کردن مراحل آن به صورت صحیح نیاز است تا از تمامی آن‌ها آگاهی داشته باشیم. موسسه علم پژوه آماده است تا مشاوره‌های عالی در زمینه پایان نامه ارائه داده و به دانشجویان متقاضی در اخذ بهترین نمره و مدرک با موفقیت کمک کند.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *