انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت

5/5 - (2 امتیاز)

انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت

معرفی رشته روانشناسی شخصیت

معرفی رشته روانشناسی شخصیت

روانشناسی به طور کلی رشته ای است که رفتار و عملکرد افراد را از نظر علمی و با توجه به ارزش ها و عقاید موجود در شخص و اجتماع پیرامون او، مورد بررسی قرار می دهد. در انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت، تمرکز معطوف به بررسی ویژگی های شخصیتی نهادینه شده در وجود فرد است تا بدین وسیله مشکلات به وجود آمده احتمالی را شناسایی و رفع کند یا اطلاعاتی آماری به دست دهد.

این علم به افراد جامعه کمک می کند تا با جنبه های مختلف شخصیت خود آشنا شوند و به تحلیل درستی از افکار و رفتار های روزمره خود برسند. چنین آگاهی، افراد را قادر می سازد تا دلیل اصلی مشکلات شخصیتی خود را بیابند و بتوانند آن را از بین ببرند.

انجام پایان نامه در چنین موضوعی یک کار تخصصی است که دانشجویان این رشته باید در مورد جزئیات انجام آن اطلاعات کافی را کسب کرده باشند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را برای انجام رساله دکتری روانشناسی شخصیت و انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت کارشناسی ارشد راهنمایی کنیم.

مشاوره پایان نامه روانشناسی شخصیت

رشته روانشناسی شخصیت یا شخصیت شناسی، گرایشی از علم روانشناسی می باشد که بنا به دلایلی نسبت به سایر رشته ها، دانشجویان کمتری را شامل می شود. بررسی دلایل این استقبال کم در قالب این مقاله نمی گنجد و کافی است شما مستحضر باشد که تعداد کم دانشجویان در این رشته یک نکته مثبت برای شما به شمار می رود چرا که باعث می شود دست شما در انتخاب موضوع و تدوین پایان نامه باز تر باشد و کار راحت تری پیش رو داشته باشید.

اولین نکته ای که در انجام پایان نامه روانشناسی در موضوع شخصیت می بایست مورد توجه قرار دهید این است که تسلط کافی بر توضیحات آورده شده در متن مقاله را دارا باشید. ضرورت این امر از آنجایی است که شما پس از ارائه پایان نامه، طبق دستور العمل آموزشی باید در جلسه ای در حضور استاد مشاور خود و جمعی دیگر از اساتید از پایان نامه خود دفاع به عمل بیاورید. توجه داشته باشید اساتید با توجه به تسلط شما امتیازات لازم را برای شما در نظر خواهند گرفت.

علاوه بر این پیشنهاد می شود در طول فرآیند انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت، مرحله اصلاح و ویرایش پایان نامه در دستور کار قرار داده شود. این کار باعث می شود شما چندین بار متن پایان نامه را مطالعه کرده باشید و بدین وسیله علاوه بر دستیابی به تسلط مورد نیاز، خطاهای نگارشی یا علمی موجود در آن را نیز رفع و رجوع کنید و یک پایان نامه بی نقص داشته باشید.

مراحل انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت کارشناسی ارشد

مراحل انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت کارشناسی ارشد

پیش از آنکه برای نوشتن پایان نامه روانشناسی شخصیت کارشناسی ارشد دست به کار شوید بهتر است نسبت به مراحل نگارش پایان نامه آگاهی کافی داشته باشید. به طور کلی می توان مراحل زیر را برای پروسه انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت طی کرد:

انتخاب موضوع مناسب برای پایان نامه

در ابتدا شما باید موضوع مورد تحقیق خود را بیابید. انتخاب موضوع پایان نامه نیاز به بررسی موضوعات مختلف دارد و بهترین کار این است که ابتدا چند تایتل با توجه به علاقه شخصی و البته دانشی که دارید انتخاب کنید و در مورد هر کدام مطالعه های کلی را آغاز کنید. سپس از بین موضوعات انتخاب شده یکی را با توجه به اطلاعات کسب شده جدا کنید و به عنوان موضوع نهایی انتخاب کنید. وجود علاقه به موضوع یک امر ضروری است چرا که فقدان آن باعث خواهد شد در طول فرآیند پرژوهشی با خستگی و بی حوصلگی مواجه شوید.

انتخاب استاد راهنما

در قدم بعدی شما باید اساتید مختلف را ارزیابی کرده و یکی از آنها را به عنوان راهنمای این مسیر انتخاب کنید. در مورد انتخاب استاد راهنما دو موضوع را مدنظر قرار دهید، اول اینکه استاد مربوطه از تخصص کافی روی موضوع انتخابی شما برخوردار باشد و دوم شما از تعامل و ارتباط خوبی با او بهره مند باشید تا بتوانید این فرآیند را هرچه راحت تر پیش ببرید.

جلسه دفاع

در قدم آخر شما باید در حضور استاد راهنما و سایر اساتید جلسه دفاع پایان نامه، در قالب یک پاورپوینت به دفاع از پایان نامه خود بپردازید. مستحضر باشید که بخش زیادی از نمره شما در گرو ارائه مطالب به شکلی موثر و پاسخ صحیح به سوالات احتمالی اساتید می باشد.

انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی شخصیت

انجام پروپوزال پایان نامه روانشناسی شخصیت

پیش از ارائه پایان نامه در زمینه شخصیت شناسی شما نیاز به یک پروپوزال منسجم روانشناسی شخصیت خواهید داشت. یک پروپوزال استاندارد باید ویژگی های ساختاری خاصی داشته باشد و به طور خلاصه وار کلیت مقاله شما را معرفی کند. در ادامه، مهم ترین بخش های پروپوزال پایان نامه روانشناسی شخصیت را برای شما شرح می دهیم :

موضوع پروپوزال

اولین قسمت پروپوزال مربوط به موضوع مقاله شما می باشد که می بایست یک موضوع منحصر به فرد و البته کاربردی باشد که ارزش مطالعه و بررسی را داشته باشد.

هدف پروپوزال

در ادامه باید مشخص شود دلیل انتخاب این موضوع چه چیزی می باشد؟ برای مثال موضوع تاثیر مثبت ورزش روی شخصیت شناسی به اهمیت ورزش در شناخت ابعاد شخصیتی اشاره دارد و انگیزه پروپوزال را مشخص می کند.

کاربرد پروپوزال

در متن پروپوزال به ویژه در قسمت های پایانی آن توضیحاتی آورده می شود که نتیجه مطالعه مقاله را شرح می دهد. می توان گفت این بخش از پروپوزال بیشترین اهمیت را دارد و ذهنیت شخصی شما را نسبت به موضوعی که مورد مطالعه قرار داده اید نشان می دهد.

منابع پروپوزال

برای اینکه پایان نامه شما اعتبار و سندیت داشته باشد، بهتر است منابع تحقیقی خود را در بخشی از پروپوزال مورد معرفی قرار دهید.

معرفی بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت

طراحی و اجرای پایان نامه روانشناسی شخصیت یک فرآیند تخصصی و زمان بر است و نتیجه آن به مقدار زیادی در چگونگی فارغ التحصیلی دانشجویان تاثیر مستقیم دارد. به همین دلیل انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت می بایست به صورت کاملا اصولی رقم بخورد. مشکلی که وجود دارد این است که اغلب داشنجویان به دلیل مشغله تحصیلی، فرصت کافی برای انجام کارهای تحقیقاتی مورد نیاز برای یک پایان نامه در این حوزه را ندارند.

خبر خوب اینجاست که موسسه علم پژوه به عنوان بهترین موسسه انجام پایان نامه روانشناسی شخصیت در خدمت شماست و می تواند صفر تا صد فرآیند انجام پایان نامه را به صورت تضمینی در اختیار شما قرار دهد. می توانید از بخش مشاوره سایت علم پژوه برای دریافت خدمات انجام پروپوزال و پایان نامه، درخواست دهید.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *