تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه

5/5 - (2 امتیاز)

تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه

نگارش پایان نامه علمی و باکیفیت و مطابق با استانداردهای دانشگاه، یکی از دغدغه‌های دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد و دکتری است. پس از اتمام فرآیند نگارش پایان نامه، دانشجویان باید از پایان نامه خود دفاع کنند. دفاع از پایان نامه باید با در نظر گرفتن نکات مهم برای این منظور صورت بگیرد.

یکی از بخش‌های جلسه دفاع پایان نامه، تقدیر و تشکر است. بهتر است متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه به صورت دلی و به دور از اغراق باشد. به طوری که دانشجویان می‌توانند ضمن قرار دادن متن های سپاسگزاری در متن پایان نامه خود، در انتهای جلسه دفاع از استاد راهنما، استاد مشاور، پدر و مادر، همسر و یا فرزند خود که در این مسیر به او کمک کرده‌اند نیز تشکر کنند. در ادامه به منظور راهنمایی شما عزیزان چندین نمونه متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه را آورده‌ایم.

متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه چگونه باید باشد؟

یکی از بخش‌های مهم انجام پایان نامه، بخش سپاس‌گزاری است. دانشجویان باید بخشی از پایان نامه خود را به سپاسگزاری از اساتید راهنما و مشاور و همینطور خانواده و کسانی که او را در تکمیل پایان نامه‌شان یاری کرده‌اند، اختصاص دهند.

البته به جز اینکه باید در ابتدای پایان نامه، متن تقدیر و تشکر قرار بگیرد، بهتر است دانشجویان در جلسه دفاع نیز پس از اتمام تمامی صحبت‌های خود، از تمامی کسانی که با او همراه بوده‌اند، تشکر کنند. اما یکی از چالش‌هایی که برای دانشجویانی که از متن پایان نامه خود دفاع می‌کنند وجود دارد، تهیه متن مناسب برای تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه است.

در نظر داشته باشد برای تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه، بهتر است از متن‌های کپی شده استفاده نکنید و سعی کنید خودتان یک متن مناسب و ساده را انتخاب نمایید. به طوری که در انتهای جلسه دفاع، سعی کنید حرف‌های خود را با تشکر کردن از اساتید راهنما و مشاور و خانواده‌تان به پایان برسانید.

نمونه متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه

نمونه متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه

در ادامه چندین نمونه متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه آورده‌ایم که از هر یک از آن‌ها می‌توانید به عنوان متن تشکر از استاد داور در پایان نامه، متن تقدیر و تشکر از داوران، متن تشکر از استاد راهنما در جلسه دفاع استفاده کنید.

البته در نظر داشته باشید که قطعا نیاز نیست نمونه متن‌های تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه که در ادامه مشاهده می‌کنید، به صورت عینا تکرار و کپی شوند؛ به طوری که کافی است از آن‌ها ایده بگیرید و مطابق با لحن و نوع گفتار خود آن‌ها را تغییر دهید. سپاس‌گزاری در انتهای جلسه دفاع از پایان نامه به منزله شخصیت و احترام است و مهم است دانشجویان در پایان ارائه پایان نامه از استاد راهنما، استاد مشاور و کسانی که به او کمک کرده‌اند، تشکر کنند.

  • نمونه متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه

از استاد محترم جناب آقای و یا خانم … نهایت تشکر را دارم که با زحمات و تلاش بی‌دریغ خود، من را راهنمایی کردند. همینطور از خانواده‌ام که همیشه مشوق من برای ادامه مسیر موفقیت بوده‌اند نیز تشکر می‌کنم.

  • نمونه متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه با شعر

شما حتی می‌توانید در انتهای جلسه دفاع پایان نامه، با یک شعر از اساتید راهنما و یا استاد داور و همینطور خانواده خود تشکر کنید.

(در سرزمین خاطره‌ها آنان که خوبند همیشه سبزند* و آنان که محبت‌ها و دوستی‌ها را بر قلبشان برافراشتند همیشه به یاد می‌مانند) استاد عزیزم بابت تمامی زحمات و کمک‌های بی‌دریغی که جهت تکمیل پایان نامه برای من داشته‌اید، از شما نهایت سپاس‌گزاری را دارم.

(با سپاس از سه وجود مقدس* آنان که ناتوان شدند تا ما به توانایی برسیم* موهایشان سپید شد تا ماروسفید شویک* و عاشقانه سوختند تا گرمابخش وجود ما و روشنگر راهمان باشند) اساتید محترم و خانواده عزیزم از شما برای اینکه همیشه همراه و مشوق من بودید، تشکر می‌کنم.

  • نمونه متن تشکر از استاد راهنما در جلسه دفاع

(معلما مقامت ز عرش برتر باد* همیشه توسن اندیشه‌ات مظفر باد) استاد عزیزم شاهد دلسوزی، تلاش و کوشش حضرتعالی در جهت راهنمایی بنده برای تکمیل پایان‌ نامه‌ام بوده‌ام. از اینکه معلومات و تجربیات ارزشمند خود را در اختیارم قرار دادید، از شما کمال تشکر را دارم.

  • نمونه متن تشکر از استاد داور در پایان نامه

(یرفع الله الذین آمنوا منکم والذین اوتوا العلم درجات والله به ما تعملون خبیر) استاد عزیز از زحمات و تلاش بی دریغ شما در جهت راهنمایی اینجانب برای تکمیل پروژه سپاسگزارم و از خداوند موفقیت شما را خواستارم.

  • نمونه متن تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه از خانواده

از پدر و مادر عزیزم که همیشه یاور و دلسوز من بوده‌اند و با پشتیبانی از من، سبب شده‌اند در این جایگاه قرار بگیرم، تشکر می‌کنم. با تمامی وجود دوست‌تان دارم و امیدوارم بتوانم ذره‌ای ناچیز از زحمات بی‌پایان شما را جبران کنم.

خدمات موسسه علم پروژه برای انجام پایان نامه

جلسه دفاع از پایان نامه، آخرین مرحله دفاع از پایان نامه می‌باشد و بسیار مهم است که افراد در این جلسه شروع خوبی داشته باشند و در جلسه دفاع عملکرد خوبی را داشته باشند تا در نهایت بتوانند نظر اساتید داور را به خود و پایان نامه‌ای که انجام داده‌اند، جلب کنند. بهتر است برای تکمیل دفاع از پایان نامه خود، حتما در انتهای جلسه، تقدیر و تشکر در جلسه دفاع پایان نامه نیز داشته باشید.

در نظر داشته باشید که برای تجربه یک ارائه پایان نامه خوب، حتما سعی کنید تمامی موارد مرتبط با جلسه دفاع خود را با استاد راهنمای خود چک کنید و حتما پس از مشورت کردن با اساتید خود، در این جلسه حاضر شوید.

موسسه علم پروژه دارای سال‌ها تجربه در زمینه ارائه خدمات مرتبط با پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری می‌باشد. در صورتی که مایل هستید پایان نامه خود را با بالاترین کیفیت انجام دهید و در این زمینه نیاز به دریافت خدمات تخصصی از اساتید حرفه‌ای و مشاوران باتجربه را دارید، از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان در ارتباط باشید و مشاوره دریافت کنید. موسسه علم پروژه در کنار شماست تا بتوانید پایان نامه خود را با بالاترین کیفیت آماده کرده و ارائه دهید.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *