نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان

5/5 - (1 امتیاز)

نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان

مقاطع تحصیلات تکمیلی، نیازمند این است که دانشجویان در زمینه کارهای پژوهشی فعالیت بیشتری داشته باشند. به طوری که باید خود را برای انجام پایان نامه آماده کنند. یکی از اقدامات لازم در جهت تکمیل پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری، انتخاب استاد راهنماست. دانشجویانی که در دانشگاه‌های پیام نور در حال تحصیل هستند، باید برای انتخاب استاد راهنما، از طریق سامانه گلستان اقدام کنند. در صورتی که می‌خواهید با نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان آشنا شوید، در ادامه این مقاله از وبسایت علم پروژه ما را همراهی کنید.

بررسی نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان

استاد راهنما یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه است که به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند پروسه مرتبط با پایان نامه خود را طی کنند و در نهایت پایان نامه‌ای که مطابق با استانداردهای دانشگاه است و از نظر علمی نیز دارای اطلاعات صحیحی است را ارائه دهند.

انتخاب استاد راهنما در دانشگاه پیام نور از طریق سامانه گلستان صورت می گیرد و دانشجویان پیام نور باید ابتدا استاد راهنمای خود را از طریق سامانه گلستان انتخاب کنند و در صورتی که استاد مورد نظر، درخواست دانشجو را تائید کند، می‌توانند فرآیند نگارش پایان نامه خود را آغاز نمایند.

در ادامه به مراحل نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان اشاره کرده‌ایم.

  • ابتدا وارد سیستم گلستان شوید و سپس از طریق “پیشخوان خدمت” بر روی گزینه “درخواست تصویب موضوع و اساتید فعالیت های آموزشی و پژوهشی” کلیک نمایید .
  • با کلیک بر روی این گزینه، وارد صفحه جدید خواهید شد که ابتدا بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک کنید. سپس در قسمت “نوع درخواست”، بر روی گزینه ” تعیین اولیه استاد راهنما” کلیک نمایید.
  • در مرحله بعدی از نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان، بر روی علامت سوالی که در مقابل درس قرار دارد، کلیک نمایید و درس پروژه و یا پایان نامه که نمایش داده می شود را انتخاب کنید.
  • حال باید استاد راهنمای مد نظر خود را انتخاب کنید. برای این منظور فقط کافی است که نام خانوادگی استادی که مد نظر دارید را وارد کنید. پس از کلیک بر روی علامت سوال، نام کامل استاد نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را انتخاب نمایید.
  • در صورتی که می توانید استاد راهنمای دوم را نیز انتخاب کنید، می‌توانید نام ایشان را نیز جستجو کنید. در صورتی که نام استاد راهنمای دوم را وارد کردید اما متوجه شدید که نباید استاد راهنمای دوم انتخاب می‌کردید، کافی است نام وارد شده را پاک کنید. در نهایت بر روی گزینه “ایجاد” کلیک نمایید.
  • در صفحه جدید، بر روی گزینه “تائید و ارسال” کیک کنید. درخواست شما برای استاد راهنمای اول و در صورت وجود، استاد راهنمای دوم اضافه می‌شود. در صورتی که اساتید راهنما، درخواست شما را تائید کنند، درخواست شما برای مدیرگروه و سپس رئیس دانشکده ارسال می‌شود.

برای مشاهده گردش کار و اینکه درخواست شما در چه مرحله‌ای است، کافی است که مجدد به سامانه گلستان مراجعه کنید و از طریق گزینه “گردش کار” درخواست خود را بررسی نمایید.

توصیه می‌کنیم برای اینکه درخواست شما سریع‌تر در سیستم گلستان تائید شود، حتما پیش از ثبت درخواست در سامانه گلستان و پیش رفتن مطابق با راهنمای نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان، ابتدا به صورت حضوری به استاد انتخابی خود مراجعه کنید و به صورت حضوری با او صحبت کنید تا متوجه شوید آیا ایشان مایل به همکاری با شما برای تکمیل پایان نامه هستند یا خیر. در صورتی که در این مرحله استاد راهنما با درخواست شما موافقیت کند، پس از ثبت درخواست شما در سامانه گلستان نیز درخواستتان را تائید خواهد کرد.

پس از تائید درخواست شما در سامانه گلستان و تعیین استاد راهنما، می‌توانید فرآیند نگارش پروپوزال خود را آغاز کنید. در نظر داشته باشید که استاد راهنما در چگونگی پیش رفتن مراحل نگارش پایان نامه دارای نقش مهمی است، بنابراین سعی کنید در انتخاب او دقت کافی را داشته باشید و اساتیدی را انتخاب کنید که قادر باشند شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت علم پروژه، به بررسی جزئیات نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان پرداختیم. پیش از اینکه بخواهید به سامانه گلستان مراجعه کنید، توصیه می کنیم ابتدا در مورد اساتید مختلفی که مجاز به انتخاب آن ها به عنوان استاد راهنما هستید، به خوبی تحقیق کنید. در نهایت استادی را که در زمینه پژوهش شما تجربه و تخصص دارد را انتخاب کنید. در صورتی که استاد مربوطه درخواست حضوری شما را بپذیرد، می توانید مراحل نحوه انتخاب استاد راهنما در سامانه گلستان را طی کنید.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و همینطور رساله دکتری، کار چالش برانگیزی برای تمامی دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. به طوری که انجام پایان نامه به ساعت‌ها مطالعه و پژوهش نیاز دارد. در صورتی که در زمینه تکمیل موضوع پایان نامه خود و انجام پایان نامه پیام نور نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از کارشناسان موسسه علم پروژه خدمات دریافت کنید.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *