لباس مناسب جلسه دفاع

5/5 - (1 امتیاز)

بعد از ماه ها تلاش و تحقیق کردن برای پایان نامه خود، اکنون زمان آن رسیده است که از پایان نامه خود دفاع کنید و نمره مناسبی را از اساتید دریافت کنید. برای حضور در جلسه دفاع از پایان نامه خود، باید موارد زیادی را در نظر داشته باشید تا بتوانید نظر مثبت اساتید را جلب کنید. یکی از مهم ترین موضوعات، انتخاب لباس مناسب جلسه دفاع از پایان نامه است و این موضوع را باید هم دانشجویان خانم و هم دانشجویان آقا رعایت کنند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را برای انتخاب بهترین لباس جلسه دفاع راهنمایی کنیم. لطفا همراه ما باشید.

اهمیت انتخاب بهترین لباس مناسب جلسه دفاع

اهمیت لباس مناسب جلسه دفاع

قبل از آنکه دانشجو در جلسه دفاع پایان نامه شرکت کند، پوشش او مورد توجه اساتید و داوران قرار می گیرد و انتخاب نوع لباس می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر روی اساتید داشته باشد. با توجه به اهمیت این موضوع، توصیه می شود در جلسه دفاع از پایان نامه خود، لباس مناسب به تن داشته باشید. البته فقط لباس مهم نیست بلکه باید از کفش، زیورآلات و ساعت مناسب هم استفاده کنید. همچنین به آرایش مو و صورت خود توجه داشته باشید.

برای جلسه دفاع پایان نامه چه بپوشم؟!

برای هر مناسبت و جلسه ای، باید از لباس مناسب استفاده کرد و در جلسه دفاع از پایان نامه هم استفاده از لباس های مناسب این جلسه، ضروری است. جلسه دفاع از پایان نامه، فضای کاملا رسمی دارد و شما در حضور اساتید و داوران، سخنرانی خواهید کرد. برای انتخاب لباس مناسب جلسه دفاع، لازم است نکات زیر را مدنظر قرار دهید :

انتخاب بهترین لباس مناسب جلسه دفاع با توجه به فرهنگ مخاطبان

مهم ترین نکته انتخاب لباس مناسب جلسه دفاع، توجه به فرهنگ مخاطبان است. در واقع باید فرهنگ جامعه را در نظر گرفت و مطابق با آن، از پوشش مناسب شود. به طور مثال، آقایان در ایران نمی توانند شلوارک بپوشند زیرا خلاف قانون و فرهنگ جامعه است و پوشیدن این نوع لباس در جلسات رسمی همچون جلسه دفاع از پایان نامه، مورد پسند نیست.

تمیز و مرتب بودن لباس ها

لباس های شما در جلسه دفاع پایان نامه باید تمیز و مرتب باشند و لباس چروک و کثیف، می تواند باعث دید منفی داوران به شما شود. قبل از حضور در جلسه دفاع، لباس هایی که می خواهید بپوشید را اتو کنید و ظاهری تمیز، مرتب و زیبا داشته باشید.

تمیز بودن کفش ها

پوشیدن کفش های کثیف در جلسه دفاع از پایان نامه، بدترین انتخابی است که یک دانشجو می تواند داشته باشد و به شما توصیه می شود قبل از حضور در جلسه دفاع پایان نامه خود، حتما کفش هایتان را تمیز کنید و هیچ گرد و خاکی روی آن نباشد.

لباس پایان نامه، هر چه رسمی تر باشد بهتر است

پوشیدن لباس رسمی در جلسه دفاع از پایان نامه، چه برای خانم ها و چه برای آقایان، بهترین انتخاب است و لباس های اسپرت چندان مناسب این جلسه نیستند. همینطور، کفش های راحتی و رسمی، گزینه بهتری از کفش های پاشنه بلند هستند.

رنگ لباس مناسب جلسه دفاع

علاوه بر تمیز و مرتب بودن لباس در جلسه دفاع، رنگ لباس هم مهم است و بهتر است که لباس با رنگ های خنثی و تا حدودی تیره به تن داشته باشید. رنگ هایی مثل مشکی، سرمه ای، طوسی، نوک مدادی، قهوه ای و … می توانند انتخاب خوبی باشند البته از لباس با رنگ های دیگر مثل سفید و آبی هم می توانید انتخاب کنید اما رنگ هایی مثل قرمز، نارنجی، زرد و … شاید چندان مناسب نباشند.

عدم استفاده از زیورآلات اضافی

اگر شما هم از کسانی هستید که به استفاده از زیورآلات علاقه زیادی دارید و در هر موقعیتی از اکسسوری و زیورآلات استفاده می کنید، باید در جلسه دفاع از پایان نامه، استفاده بیش از حد از زیورآلات نداشته باشید. استفاده از اکسسوری های بیش از اندازه باعث حواس پرتی مخاطبان می شود و این موضوع فقط برای خانم ها نیست بلکه دانشجویان آقا نیز باید آن را مد نظر قرار دهند.

رنگ مناسب جوراب ها

برای انتخاب رنگ جوراب، سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که با لباس شما همرنگ است و باعث جلب توجه نمی شود.

لباس مناسب جلسه دفاع پایان نامه خانم ها

لباس مناسب جلسه دفاع پایان نامه خانم ها

متاسفانه برخی از دانشجویان خانم در جلسه دفاع از پایان نامه خود، از پوشش مناسبی استفاده نمی کنند و حتی همین موضوع باعث می شود که نمره بالایی به دست نیاورند. آرایش غلیظ، استفاده کردن از لباس های نامناسب و مرتب نبودن ظاهری که باعث جلب توجه مخاطب می شود و مناسب جلسه دفاع از پایان نامه نیست. دانشجو در جلسه دفاع از پایان نامه، نقش یک سخنران را داردY پس باید پوشش و آرایش مناسب سخنرانی هم داشته باشد.

آرایش باید بسیار ملایم باشد طوری که باعث جلب توجه نشود. همچنین مانتو، شلوار و مقنعه رسمی و مناسب دفاع در جلسه پایان نامه باشد. پوشیدن کفش های پاشنه بلند که ممکن است باعث بی تعادلی شما هنگام راه رفتن در صحنه جلسه دفاع شود، توصیه نمی شود و بهتر است کفش راحتی بپوشید.

لباس مناسب جلسه دفاع پایان نامه آقایان

لباس مناسب جلسه دفاع پایان نامه آقایان

دانشجویان آقا هم مثل دانشجویان خانم باید در جلسه دفاع از پایان نامه خود، پوشش مناسب داشته باشند. لباس تمیز، اتو کشیده، نو و مرتب، برای آقایان مناسب است. استفاده از شلوار و تی شرت بدن نما و جذب، در جلسه دفاع از پایان نامه پیشنهاد نمی شود و بهتر است که لباس آزاد و رسمی بپوشید. همچنین مدل مو هم باید مناسب و شایسته مقام سخنوری باشد.

سخن پایانی

برای انتخاب لباس مناسب جلسه دفاع باید به برخی نکات توجه داشته باشید که در این مطلب از وبسایت علم پژوه به طور کامل توضیح دادیم. مهم ترین نکته در انتخاب لباس، رسمی بودن آن است و در عین حال باید راحت هم باشد تا شما بتوانید به راحتی از پایان نامه خود دفاع کنید.

اگر برای مشاوره و خدمات انجام پایان نامه به راهنمایی احتیاج دارید، می توانید با کارشناسان مجموعه علم پژوه در تماس باشید. ممنون از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما بودید.

منابع: وبسایت دانشگاه شهید بهشتی

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *