ثبت پایان نامه در ایرانداک

5/5 - (1 امتیاز)

ثبت پایان نامه در ایرانداک

ثبت پایان نامه در ایرانداک، یک مرحله مهم در دوره تحصیلی دانشجویان و پژوهشگران است. پایان ‌نامه نویسی در دوره‌های کارشناسی، ارشد، و دکتری تحت عنوان تز یا دفاع از پایان ‌نامه انجام می‌شود. ثبت پایان‌نامه در ایرانداک با هدف ارتقا سطح علمی و پژوهشی در کشور انجام می‌شود. در این مقاله، می‌خواهیم به روند و مراحل ثبت پایان نامه در ایرانداک بپردازیم.

چرا پایان ‌نامه را در ایرانداک ثبت کنیم؟

پایان‌ نامه یکی از مهمترین و معتبرترین اسناد تحصیلی و پژوهشی است که نشان ‌دهنده پیشرفت و دانش دانشجویان و پژوهشگران در زمینه‌های مختلف علمی است. انجام پایان ‌نامه و ثبت آن در ایرانداک، به معنای تایید رسمی نتایج تحقیقات و مطالعات انجام ‌شده است.

حتما در طی همانندجویی پایان نامه، با ایرانداک آشنایی دارید. ایرانداک دارای سامانه های متعددی است که یکی از آنها، سامانه ثبت پایان نامه است. ایرانداک به عنوان یک موسسه معتبر در این زمینه نقش اساسی در ارتقاء کیفیت پایان‌نامه‌ها و مقالات علمی دارد. ثبت پایان نامه در ایرانداک نه‌ تنها به دانشجوان و پژوهشگران این اطمینان را می‌دهد که نتایج تحقیقاتشان از نظر علمی ارزش دارد، بلکه همچنین به جامعه علمی ایران کمک می‌کند تا به نتایج تحقیقات دیگران دسترسی داشته باشند.

مراحل ثبت پایان نامه در ایرانداک

مراحل ثبت پایان نامه در ایرانداک

ثبت پایان نامه در ایرانداک یک فرآیند ساده است و در چند مرحله مشخص انجام می‌شود. برای شروع، ابتدا بر روی گزینه ورود به سامانه ایرانداک کلیک کنید. اگر قبلا در این سامانه ثبت نام نکرده‌اید، گزینه نام‌ نویسی را انتخاب کنید. در غیر این صورت، با وارد شدن از ایمیل و گذرواژه قبلی خود به حساب کاربری‌ وارد شوید.

ثبت نام در ایرانداک

اگر ایمیل خود را فراموش کرده‌اید و امکان ثبت نام مجدد در سامانه وجود نداشته باشد، نگران نباشید. کد ملی تنها یک بار امکان ثبت در سامانه را دارد. در این صورت، می‌توانید از ایرانداک درخواست ویرایش ایمیل خود را دهید تا از این به بعد با ایمیل جدید به سامانه وارد شوید. برای نام‌ نویسی در سامانه ثبت پایان‌نامه ایرانداک، اطلاعات هویتی‌ را به دقت و به صورت کامل وارد کنید.

برای بهبود پیگیری مراحل ثبت نام در ایرانداک، توصیه می‌شود که دو مورد اول را نیز تیک بزنید. پس از کلیک روی گزینه نام ‌نویسی، یک ایمیل حاوی لینک فعال‌سازی به شما ارسال خواهد شد. با کلیک روی این لینک، نام‌نویسی تایید خواهد شد. این ایمیل شاید به پوشه اسپم انتقال یابد، بنابراین این پوشه را چک کنید.

پس از تکمیل نام‌ نویسی، برای ورود به سامانه ثبت پایان نامه ایرانداک، ایمیل و گذرواژه خود را وارد کنید. سپس از منوی سمت راست در پنل کاربری خود، گزینه ثبت مدرک را انتخاب کنید و از منوی کشویی رساله/پایان‌نامه داخل کشور را انتخاب نمایید.

آموزش ثبت پایان نامه در ایرانداک

برای ثبت پایان نامه در ایرانداک در مرحله بعد، مراحل ثبت اطلاعات پایان‌نامه در ایرانداک را تکمیل کنید. مرحله اول مربوط به ورود اطلاعات شخصی و تحصیلی دانشجو است. در مرحله بعدی، اطلاعات پایان‌ نامه یا رساله خود را به دقت و به صورت کامل وارد نمایید. این اطلاعات شامل زبان پایان‌ نامه، عنوان فارسی و انگلیسی، تاریخ دفاع، مشخصات کامل استاد راهنما، چکیده فارسی و انگلیسی، فهرست مطالب، فهرست منابع فارسی و انگلیسی و کلیدواژگان می‌شود.

هر کلیدواژه پایان نامه را در یک فیلد جداگانه وارد کنید یا از گزینه افزودن کلید واژه استفاده نمایید. پس از تکمیل اطلاعات پایان‌نامه، فایل‌های پی دی اف و ورد پایان‌نامه را در قسمت‌های مخصوص آپلود نموده و روی گزینه گام بعدی کلیک نمایید.

در مرحله پنجم، تمام اطلاعاتی که وارد نموده‌اید را تایید نمایید. در این مرحله، تمام اطلاعات از جمله اطلاعات شخصی و اطلاعات پایان‌نامه برای تایید توسط دانشجو نمایش داده می‌شوند. در صورت صحت اطلاعات، تایید را بزنید تا کد رهگیری را دریافت کنید.

با تکمیل مراحل ثبت پایان نامه در ایرانداک، فایل‌های ارسال شده ابتدا توسط کارشناسان ایرانداک بررسی و ارزیابی خواهند شد. در صورت تایید، اطلاعات به دانشگاه مربوطه ارسال می‌شود. در صورت عدم تایید فایل‌ها توسط ایرانداک، دانشجو موظف به اعمال اصلاحات و تکمیل مراحل خواهد بود. برای ویرایش پایان‌نامه و اعمال اصلاحات، وارد بخش مربوطه شوید.

هزینه ثبت پایان نامه در ایرانداک

هزینه ثبت نام در ایرانداک در حدود 25 هزار تومان است و به‌طور معمول بیشتر از این مبلغ نیست. سپس، پایان ‌نامه یا پروپوزالی که توسط دانشجو ارسال شده، توسط کارشناسان و مشاوران ایرانداک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نتیجه این بررسی، در مدت حداکثر 72 ساعت از طریق پیامی که حاوی تأیید دانشگاه است، به ایمیل متقاضی ارسال می‌شود. این فرآیند به دانشجوان کمک می‌کند تا پایان‌نامه‌ها و پروپوزال‌های خود را به سرعت و با سهولت ثبت کرده و تأیید دانشگاه را بگیرند.

ویرایش پایان نامه در ایرانداک

ویرایش پایان نامه در ایرانداک به سادگی و با رعایت مراحل زیر انجام می‌شود:

 • ابتدا وارد حساب کاربری خود در سامانه ایرانداک شوید.
 • از منوی سمت راست، گزینه پایان‌نامه یا رساله را انتخاب کنید.
 • پایان‌نامه‌ای که قصد ویرایش آن را دارید، را از لیست پروژه‌ها یا پایان‌نامه‌ها انتخاب کنید.
 • اطلاعات مرتبط با پایان‌نامه را ویرایش کنید.
 • در صورتی که تغییرات در متن پایان‌نامه نیز وجود دارد، می‌توانید فایل جدید پایان‌نامه را بارگذاری کنید.
 • پس از انجام تغییرات و ویرایش‌های لازم، اطلاعات را بررسی و تصحیح کنید و مطمئن شوید که همه اطلاعات صحیح و کامل وارد شده‌اند.
 • پس از تأیید نهایی ویرایش‌ها، تغییرات را ذخیره کنید یا ثبت نمایید.
 • بررسی و تایید توسط ایرانداک
 • درخواست تصحیحات دیگر (در صورت لزوم)

پس از تکمیل و تأیید ویرایش‌ها و تغییرات، پایان‌نامه شما جهت تایید نهایی و تحویل به دانشگاه آماده خواهد بود.

کد رهگیری پایان نامه در ایرانداک

ثبت پروپوزال و پایان‌نامه در سامانه ایرانداک از چند مرحله ساده تشکیل شده است. پس از مراجعه به سایت ایرانداک و نام‌نویسی و ایجاد حساب کاربری و پس از تکمیل اطلاعات و بارگذاری فایل‌ها سامانه به شما یک کد 7 رقمی اختصاص می‌دهد. این همان کد رهگیری پایان نامه در ایرانداک می باشد. بعد از ثبت درخواست، اطلاعات و فایل‌های ارسالی توسط مشاوران و کارشناسان ایرانداک بررسی می‌شوند.

ثبت رساله دکتری در ایرانداک

ثبت رساله دکتری در ایرانداک مشابه فرایند ثبت پایان نامه است که در زیر خلاصه کرده ایم:

 • ورود به سامانه ایرانداک
 • انتخاب گزینه رساله دکتری
 • تکمیل اطلاعات شخصی و تحصیلی
 • تکمیل اطلاعات رساله
 • بارگذاری فایل رساله
 • تأیید و ارسال
 • بررسی توسط ایرانداک
 • تایید نهایی و تحویل به دانشگاه

ثبت پایان نامه در ایرانداک چقدر طول می کشد؟

بعد از ثبت پایان نامه در ایرانداک، فایل پایان‌نامه یا رساله شما توسط ایرانداک در مدت چهار روز کاری بررسی می‌شود. سپس نتیجه این بررسی از طریق پیامک (اس ام اس) و ایمیل به شما اعلام می‌شود. اگر ایرانداک مدرک شما را پذیرش کند، شما باید مراحل ثبت مدرک را در دانشگاه یا مؤسسه تحصیلی خود دنبال کنید.

جمع بندی

ثبت پایان نامه در ایرانداک یک فرآیند مهم و دقیق است که توسط سامانه ملی ثبت پایان ‌نامه انجام می‌شود. پس از ثبت مدرک در این سامانه، ایرانداک طی مدت چهار روز کاری فایل پایان ‌نامه یا رساله را بررسی می‌کند. به طور کلی، ثبت پایان‌نامه در ایرانداک نیازمند دقت و پیگیری دقیق از سوی درخواست‌دهنده است تا مدرک تحصیلی به درستی ثبت و پذیرش شود.

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *