بررسی تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی

5/5 - (2 امتیاز)

تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی

مجلات پژوهشی علمی داخلی و خارجی بسیاری وجود دارند که می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات آن‌ها به چاپ مقالات علمی خود بپردازید. اما در این میان مسئله بسیار مهم تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی بوده و این‌که مزایای کدام یک بیشتر است؟ در این مقاله قصد داریم به صورت کاملاً تخصصی تفاوت میان مجلات داخلی و خارجی را مورد شرح و بررسی قرار دهیم.

چنانچه قصد نوشتن مقاله و چاپ در ژورنال‌ها و مجلات معتبر را دارید، می توانید برای انجام مقاله و مشاوره با موسسه علم پژوه تماس بگیرید. برای نکات چاپ مقالات خود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی اهمیت چاپ مقالات در مجلات معتبر

همه ما می‌دانیم که چاپ مقاله علمی پژوهشی در ژورنال‌ها و مجلات معتبر داخلی و یا خارجی می‌تواند دستاورد بسیار مهمی برای هر استاد و دانشجویی به شمار آید. به زبان ساده‌تر باید بگوییم که مزایای علمی چاپ مقاله بسیار زیاد است. مهاجرت، موفقیت در مصاحبه دکتری و کسب بورسیه تنها بخش‌ کوچکی از مزایای بسیار زیاد چاپ مقاله است.

چاپ مقالات در مجلات خارجی یا داخلی

از پرسش‌های مکرر اکثر دانشجویان و افرادی که قصد چاپ مقاله در مجلات را دارند این است که چاپ مقاله در مجلات داخلی بهتر است یا خارجی؟ جهت پاسخ به این پرسش ابتدا باید مجلات داخلی و خارجی از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار گیرند. اما به طور کلی نوشتن مقاله خارجی و چاپ آن بیشتر پیشنهاد می‌شود اما اصول نگارش مقاله نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما برای درک بهتر تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی لازم است تا با تفاوت‌های مجلات داخلی و خارجی بیشتر آشنا شوید.

بررسی تفاوت‌های میان مجلات داخلی و خارجی

تفاوت مجلات داخلی و خارجی

همان‌طور که اشاره شد تصمیم‌گیری برای نوشتن مقاله داخلی و چاپ در مجلات داخلی یا در مجلات خارجی بر عهده شما خواهد بود و می‌توانید هر یک از این مجلات را برای چاپ مقاله خود انتخاب کنید. اما قبل از هر اقدامی بهتر است نخست اطلاعاتی را در خصوص مجلات داخلی و خارجی از نظر تفاوت‌های‌شان کسب کنید. بعد از انجام ارزیابی‌های لازم بدون شک تصمیم‌گیری شما برای انتخاب مجلات مناسب راحت‌تر خواهد بود. در ادامه مطالب به اساسی‌ترین تفاوت‌های میان مجلات داخلی و خارجی می‌پردازیم.

هزینه و قیمت چاپ مقاله

قیمت چاپ مقاله بدون شک از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب مجله محسوب می‌شود که بر خلاف آنچه انتظار می‌رود هزینه چاپ مقالات در مجلات داخلی بسیار بیشتر از چاپ آن در مجلات خارجی است. علاوه بر این شما می‌توانید با انتخاب مجلات خارجی JCR و یا همان مجلات  به صورت ایمپکت فاکتوردار بدون هیچ‌گونه پرداخت هزینه‌ای نسبت به چاپ مقاله خود اقدام کنید.

سرعت چاپ مقالات

سرعت چاپ مقالات

دومین فاکتور که نشان‌دهنده برتری مجلات خارجی در مقایسه با مجلات داخلی است به سرعت بالای چاپ مقاله مربوط می‌شود. بر همین اساس شما می‌توانید با انتخاب مجلات ISI-listed و یا مجلات به صورت بدون ایمپکت فاکتور در زمان بسیار کوتاهی در حدود ۳ الی ۴ ماه مقالات خود را چاپ کنید. البته برای اینکه مقاله خود را در مجلات ISI-listed چاپ کنید لازم به پرداخت هزینه خواهد بود‌ اما در کل برای افرادی که سرعت و چاپ فوری مقالات برای‌شان مهم است، گزینه ایده‌آلی خواهد بود.

برای شناخت عمیق‌تر تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی بهتر است بدانید که حتی با انتخاب مجلات JCR که رایگان هستند نیز احتمال چاپ مقالات شما در کمترین زمان ممکن  بین ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش می‌یابد. این در حالی است که با انتخاب مجلات داخلی زمانی در حدود یک سال یا بیشتر صرف داوری مقالات شده تا بالاخره مقاله شما در آن به چاپ برسد. بنابراین مجلات داخلی برای افرادی که اولویت آن‌ها چاپ سریع مقاله در مجلات است به هیچ عنوان گزینه‌ای مناسبی نخواهد بود.

 

اعتبارسنجی مجلات داخلی و خارجی

اعتبارسنجی مجلات داخلی و خارجی

در مبحث اعتبارسنجی مجلات نیز بدون شک می‌توان به اعتبار بیشتر مجلات خارجی در مقایسه با مجلات داخلی اشاره کرد. اولویت این اعتبار به ترتیب اختصاص به مجلات JCR که رایگان هستند و سپس به مجلات غیر رایگان ISI دارد. بنابراین چنانچه اعتبار مجله برای شما بسیار مهم است حتماً برای چاپ مقالات به سراغ ژورنال‌های معتبر خارجی بروید.

ارتقاء رزومه علمی

همان‌طور که اشاره شد ارتقاء رزومه علمی می‌تواند برای شما فرصت‌های بسیاری ایجاد کند. اما با طولانی شدن این پروسه امکان از دست دادن فرصت‌های خوب وجود دارد. با توجه به این امر در انتخاب مجله برتر که در واقع همان مجلات خارجی هستند، دقت بیشتری را  لحاظ نمایید.

در نظر گرفتن مجلات مرتبط برای چاپ مقاله

از موارد بسیار مهم جهت چاپ مقاله، توجه به مجلات مرتبط است. در بررسی‌های صورت گرفته میان مجلات خارجی و داخلی باید اشاره کرد که مجلات خارجی دارای تعداد بیشتری مجلات مرتبط بوده و این موضوع شانس شما را برای چاپ مقاله در مجلات فوق افزایش می‌دهد.

آیا تضمینی برای چاپ مقاله وجود دارد؟

حال که اطلاعات بیشتری درباره تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی کسب کرده‌اید شاید این سوال برای شما مطرح شود که آیا چاپ مقاله در مجلات خارجی به صورت تضمینی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تضمین ۱۰۰ درصدی برای چاپ مقاله در مجلات خارجی و حتی مجلات داخلی وجود ندارد. اما شما می‌توانید با کمک موسسات معتبر مانند مجموعه علم پژوه شانس خود را برای چاپ مقالات در مجلات معتبر خارجی افزایش دهید.

چاپ بسیار سریع و فوری مقاله در کمترین زمان

چاپ مقاله هر چه سریع‌تر انجام شود شانس کسب فرصت‌های مختلف را نیز افزایش می‌دهد. بر همین اساس چنانچه قصد چاپ مقاله خود در زمان بسیار کوتاه و با کمترین هزینه را دارید می‌توانید از شرکت‌های مرتبط در این حوزه، خدمات مربوط به نوشتن، ویرایش، چاپ و استانداردسازی مقاله را دریافت کنید.

 

سخن پایانی مبحث تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی

با توجه به توضیحات ارائه شده درباره تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی امیدواریم که شما را در تصمیم‌گیری برای انتخاب مقالات مناسب و ارجح یاری کرده باشیم. نقاط قوتی از جمله قیمت کمتر، اعتبار بیشتر و سرعت چاپ بسیار بالای مقاله بدون شک هر فردی را متقاعد خواهد کرد که مجلات خارجی را برای چاپ مقاله خود انتخاب کند. تیم انجام پایان نامه و مقاله علم پژوه با برخورداری از کادری متخصص و مجرب شما را در نگارش مقالات، ویرایش و چاپ آن‌ها در ژورنال‌های معتبر داخلی و خارجی همراهی می‌کند.

 

منابع: وبسایت Guardian

وبسایت Degruyter

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *