پذیرایی دفاع پایان نامه چگونه باشد؟

4.6/5 - (5 امتیاز)

پذیرایی دفاع پایان نامه

دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) باید بعد از آماده کردن پایان نامه خود و تعیین زمان دفاع، برای پذیرایی دفاع پایان نامه برنامه ریزی کنند. پذیرایی جلسه دفاع، از چالش ها برای دانشجویانی است که فرصت کافی برای آماده سازی مقدمات جلسه و پذیرایی را ندارند و نگران این موضوع هستند.

اگر جلسه دفاع شما هم نزدیک است و می خواهید بهترین پذیرایی دفاع پایان نامه را داشته باشید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنیم.

اهمیت پذیرایی دفاع پایان نامه

یکی از نکات نگرانی هایی که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای دفاع از پایان نامه خود دارند، پذیرایی مناسب است. بعد از این که ویرایش پایان نامه قبل از دفاع را انجام دادید، آماده جلسه دفاع و یک ارائه مناسب از پژوهش خود می شوید.

در جلسه دفاع پایان نامه، باید از اساتید و حضار به خوبی پذیرایی شود و پذیرایی مناسب، تاثیر زیادی در رای و نظر مثبت اساتید دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، بر همه دانشجویان ضروری است که برای پذیرایی دفاع پایان نامه خود یک برنامه ریزی درست داشته باشند و هیچ کم و کاستی در میز پذیرایی از اساتید وجود نداشته باشد.

تزیین فضا و میز پذیرایی جلسه دفاع

تزیین میز دفاع پایان نامه

تزئین فضا و میز پذیرایی دفاع پایان نامه می تواند در جلب نظر اساتید موثر باشد. اگر جلسه دفاع پایان نامه شما نزدیک است، باید چند روز قبل از آن به فکر درست کردن میز پذیرایی از اساتید باشید و بهتر است که میز پذیرایی مثل میزهای مهمانی خیلی شلوغ نباشد. فقط کافیست کمی دقت داشته باشید و در کنار میوه، شیرینی و آبمیوه، یک گلدان زیبا هم روی میز قرار دهید تا با ایجاد حس خوب در اساتید، نظر مثبت آنها را به دست آورید.

می توانید علاوه بر گل، میوه و شیرینی، از فلاسک آب جوش به همراه چای پاکتی یا قهوه فوری یا حتی آب معدنی در آماده سازی میز پذیرایی دفاع پایان نامه استفاده کنید تا اساتید اگر تمایل داشتند، دسترسی راحتی به نوشیدنی داشته باشند.

خوراکی های لازم برای پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه

خوراکی های پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه

برای ارائه بی نظیر در جلسه دفاع پایان نامه خود، باید تمام تمرکزتان را بر روی موضوع پایان نامه بگذارید و درگیر حواشی نشوید. از این رو توصیه می شود که خودتان را کامل درگیر برنامه پذیرایی نکنید و این راهنما می توانید در تصمیم گیری شما موثر واقع شود.

برای پذیرایی دفاع پایان نامه، مهم ترین اقلامی که باید تهیه کنید، میوه ها و خوراکی ها هستند. همچنین اگر می خواهید پذیرایی شیک تری داشته باشید، می توانید خوراکی هایی مثل بادام زمینی، دنت، پسته و … را نیز روی میز پذیرایی اساتید قرار دهید.

میوه مناسب برای بهترین روش پذیرایی دفاع پایان نامه

میوه های پذیرایی دفاع پایان نامه

برای انتخاب میوه مناسب پذیرایی دفاع پایان نامه به سراغ میوه هایی بروید که خوردن آنها راحت تر باشد. برای مثال انار، گزینه مناسبی برای پذیرایی نیست اما میوه ای مثل موز می‌تواند بهترین انتخاب باشد و هلو، گلابی، سیب و … نیز انتخاب مناسبی هستند.

با توجه به فصلی که می خواهید پایان نامه خود را ارائه دهید، می توانید میوه مناسب را انتخاب کنید. همچنین بهتر است که تنوع میوه ها زیاد نشود زیرا باعث اسراف و افزایش هزینه های شما می شود.

بهترین روش پذیرایی دفاع پایان نامه با کوکی و کاپ کیک

از کوکی یا کاپ کیک هم می توانید برای پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه استفاده کنید. این خوراکی ها خوش طعم هستند و سرو آسانی هم دارند. کاپ کیک ها، همان کیک فنجانی های سایز کوچک هستند که داخل کاغذهای مخصوص یک نفره پخته می شوند. کوکی ها با مغزهای مختلفی درست می شوند و طعم دلنشینی دارند.

سرو انواع نوشیدنی های گرم و سرد در پذیرایی جلسه دفاع

برای پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه خود از نوشیدنی های گرم و سرد غافل نشوید. انواع آب میوه، آب معدنی، شیرکاکائو … را می توانید در میز پذیرایی بچینید. همچنین برای نوشیدنی گرم، چای پاکتی و قهوه فوری گزینه های خوبی هستند. اگر هم می خواهید بیشتر هزینه کنید، می توانید از میان نوشیدنی های زیر هم انتخاب کنید :

  • لاته
  • موکا
  • آمریکانو
  • اسموتی شیرموز شکلات
  • نوشیدنی شیشه ‌ای لیمو سکنجبین
  • نوشیدنی شیشه ‌ای لیمو زعفران

علاوه بر خوراکی ها، میوه و نوشیدنی ها، لوازم پذیرایی مثل بشقاب، لیوان، دستمال، چاقو و چنگال را فراموش نکنید. می توانید با توجه به سلیقه خود، از دستمال کاغذی یا دستمال پارچه ای در جعبه پذیرایی استفاده کنید. بهتر است برای پذیرایی، ظرف های یکبار مصرف بسته بندی شده که تمیز و شیک هستند را سفارش دهید.

راهنمای تهیه پک دفاع پایان نامه

تهیه پک دفاع پایان نامه

شما در روز دفاع پایان نامه، کارهای زیادی خواهید داشت مثل تهیه پاورپوینت، آماده شدن برای ارائه، هماهنگی و تنظیم امکانات صوتی و تصویری، کنترل برگزاری جلسه و … به همین خاطر می توانید برای پذیرایی دفاع پایان نامه از پک های آماده موجود در بازار استفاده کنید.

خرید لوازم پذیرایی، آماده سازی و بسته بندی آنها نیازمند صرف وقت و سلیقه زیادی است اما در این شرایط که احتمالا نگران نحوه دفاع از پایان نامه خود هستید، می توانید با سفارش دادن پک های پذیرایی، حداقل از پذیرایی درست از اساتید و حضار، اطمینان خاطر لازم را داشته باشید.

همچنین می‌توانید با توجه به مواردی که گفتیم، یک پک پذیرایی را خودتان آماده کنید. میوه، خوراکی و نوشیدنی موردنظر خود را انتخاب و تهیه کرده و در یک پک، به زیبایی بچینید.

بهترین روش پذیرایی دفاع پایان نامه، استفاده از پک پذیرایی است؛ زیرا باعث صرفه جویی در زمان شما می شود و می توانید وقت خود را به موارد مهم تری اختصاص دهید. می توانید هنگام سفارش پک پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه، یک کارت پستال فانتزی با مضمون خوشامدگویی و سپاسگزاری نیز سفارش دهید تا بازخورد مثبتی را از اساتید دریافت کنید.

پک های پذیرایی دفاع از پایان نامه، انواع مختلفی در قیمت های متفاوت دارند و شما بر اساس بودجه ای که برای اینکار در نظر گرفته اید می توانید یک پک مناسب را به تعداد حضار جلسه دفاع، سفارش دهید.

زمان پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که بهترین زمان پذیرایی جلسه دفاع چه موقع است؟ توصیه می شود قبل از اینکه جلسه دفاع خود را آغاز کنید، درباره تمام این موارد برنامه ریزی داشته باشید تا در طول ارائه دچار حواس پرتی نشوید. زمان پذیرایی از اساتید در جلسه دفاع، بهتر است قبل از شروع ارائه یا پس از تمام شدن ارائه باشد. پذیرایی معمولا در طول زمان ارائه، انجام نمی شود؛ زیرا این کار شاید باعث حواس پرتی دانشجو شود.

خرید کادو برای اساتید درست است یا غلط؟

ممکن است این ایده به ذهن شما رسیده باشد که برای اساتید خود در جلسه دفاع پایان نامه کادو بخرید اما این کار درست است یا غلط؟

در این باره باید بگوییم که کادو دادن به اساتید در جلسه دفاع، شاید کار جالبی نباشد و ممکن استاد اینطور برداشت کند که برای نمره گرفتن این کار را کرده اید و حتی امکان دارد کادوی شما را قبول نکند. اما اگر دوست دارید به استاد خود کادو دهید، می توانید برای قدردانی از او، کادو را بعد از پایان جلسه دفاع و در اتاق او هدیه کنید که حسن نیت شما نیز ثابت شود.

مشاوره انجام پایان نامه و حضور جلسه دفاع پایان نامه

بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که می خواهند از پایان نامه خود دفاع کنند، به دلیل آشنا نبودن با روند جلسه دفاع با یکسری چالش ها روبرو می شوند.

مشاوره گرفتن از کارشناسانی که این مسیر را طی کرده اند، می تواند به دانشجویان کمک کند که با آمادگی و تسلط بیشتر در جلسه دفاع حضور یابند. در همین راستا می توانید از تیم مشاوره و انجام پایان نامه علم پژوه، مشاوره تخصصی دریافت کنید و تمام سوالات خود را راجع به جلسه دفاع پایان نامه، از مشاوران بپرسید.

 

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد. موفق باشید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام علم پژوه عضو شوید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *